מנכ"ל ארגון מגדלי הדגים: לא צפוי מחסור בדגים טריים

עד תום הפסח ישווקו בישראל כ- 225 טונות של דגים טריים, ביניהם כמובן הקרפיון המסורתי וכן דגי אמנון, בורי, בס, דניס ואחרים.

ערוץ 7 , י"ב בניסן תש"פ

דגים
דגים
צילום: ISTOCK

תקנות הממשלה להגבלות תנועה ומעבר המשק הישראלי לעבודה בשעת חירום יצרו קושי מיוחד בקרב עסקים קטנים ופרטיים.

באופן טבעי, רשתות השיווק הגדולות, המקיימות גם בשגרה מערך לוגיסטי של משלוחים ללקוחות, מסתגלות ביתר קלות לתקנות אלה. לעומתן, החנויות הפרטיות לממכר מזון נדרשות כעת להתאים עצמן למגבלות התנועה על הצרכנים.

על אף ההסגר ומגבלות התנועה, מגדלי הדגים מדווחים כי צריכת הדגים הטריים נמשכת כסדרה והביקוש ממשיך לעלות לקראת ליל הסדר המתקרב, זאת למרות צמצום ערוצי המכירה והקושי הנובע מתקנות הסגר ומשבר הקורונה.

אלי שריר, מנכ"ל ארגון מגדלי הדגים בישראל, סיפר: "בשלב מסוים זיהינו שנוצר צוואר בקבוק בנושא האספקה, בעיקר כי לחנויות הפרטיות לקח זמן להסתגל להנחיות החדשות. לכן יזמנו חלוקה של 10,850 צידניות לחנויות ברחבי הארץ, ממושב תקומה שבעוטף עזה ועד עכו בגליל המערבי, שיאפשרו להן לבצע משלוחים לבית הלקוח, כפי שדורשות הנחיות משרד הבריאות. אנחנו נמשיך לחלק אותן גם בימים הבאים כי יש לזה צורך אמיתי בשטח".

חנויות הדגים עובדות מסביב לשעון כדי לספק את הביקוש הגבוה ולפי נתוני ארגון מגדלי הדגים, עד תום החג ישווקו בישראל כ- 225 טונות של דגים טריים, ביניהם כמובן הקרפיון המסורתי וכן דגי אמנון, בורי, בס, ברמונדי, לברק, דניס ואחרים.

שריר הוסיף: "אנחנו מותחים את התפוקה שלנו למקסימום כרגע, כדי להבטיח אספקה רציפה של דג ישראלי טרי לחג הקרוב. לא צפוי מחסור בדגים טריים".

אלי שריר
צילום: אודו ג'נסן

ניר אדרי, מבעלי חיש דג גידול ושיווק דגים: "אחרי שהוחמרו התקנות וראינו ירידה במכירות בשל הקושי להגיע לחנויות, השבוע אנחנו רואים התעוררות גדולה מאוד בביקוש לדג טרי והוא גבוה גם ביחס לשנים קודמות, כנראה מכיוון שהשנה בגלל הקורונה אנשים לא טסים ויחגגו את הסדר בארץ. אנחנו מוסיפים שעות עבודה כדי לענות על הביקוש ולהגיע לכל אחד מהפונים.

''הרבה מאוד לקוחות מבקשים הכוונה ומידע על מה לעשות עם הדגים ואנחנו שמחים לעזור. אני מדבר עם אנשים, חלקם אנשים צעירים, שמעולם לא הכינו גפילטע פיש ועכשיו מבקשים מתכון והנחיות כדי להכין בעצמם בבית", סיפר אדרי.

חיים דובקין, מבעלי "דובקין משק גורמה" במושב תקומה שבעוטף עזה, העיד "אין כרגע מחסור בדגים בשר ומוצרים נוספים ויש לנו אפשרות לבצע משלוחים עד הבית בכל אזור הדרום, במרכז הארץ ואפילו מעבר לכך. אני אומר לאזרחי ישראל - הישמעו להנחיות משרד הבריאות, אנחנו כבר נגיע אליכם".