צפו: רמזורים בצומת חשמונאים

שיפוץ הצומת מהווה שלב אחרון לקראת הרחבה מלאה של הכביש שיקל על תושבי מערב בנימין. ראש המועצה: "כבישי בנימין לא יוצאים לחל"ת".

ערוץ 7 , י"ב בניסן תש"פ

צומת חשמונאים בכביש 446 החל לפעול מהבוקר (שני) באמצעות רמזור. השדרוג בוצע במהלך הלילה האחרון ומהווה סיום נוסף בהפיכת הכביש מכיכרות לצמתים מרומזרים, לאחר שבחודש שעבר הושלם הפיכת צומת מודיעין עילית למרומזר.

במועצת בנימין מרוצים מסיום העבודות, ומאמינים כי התושבים יחושו שינוי משמעותי עם תום ימי הקורונה.

גם השלב הזה שישחרר את העומס הבלתי נסבל הוא רק שלב ביניים לקראת השלב הסופי והאחרון של הרחבת הכביש לשני נתיבים לכל כיוון, ובנוסף נתיב תחבורה ציבורית ונתיב לאופניים.

כמו כן, במועצה חידדו כי הפרויקט הרמזורים אמנם הסתיים, אבל בעלי התפקידים ימשיכו לעקוב ולבחון שנסיעת והזרמת התנועה מתקיימת בצורה הטובה ביותר.

בנוסף לכביש 446, ישנם מוקדים נוספים ברחבי בנימין שימי הקורונה מאיצים את שדרוגם, בין היתר הסדרת הכניסה לעפרה וצומת המשטרה הבריטית.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר, "השדרוגים בכבישי בנימין לא יוצאים לחל"ת. בימים בהם התושבים שלנו מצייתים להוראות הממשלה ונשארים בבתים, אנחנו עמלים על המשך מואץ למהפיכת הכבישים בבנימין. סיום העבודות בכביש 446 והפיכת הצמתים למרומזרים תקל באופן משמעותי על תושבי מערב בנימין ומהווה שלב נוסף ומשמעותי בדרך להרחבת הכביש".

"תודה גדולה למשרד התחבורה וידידה של בנימין השר בצלאל סמוטריץ' שפועל ללא הרף לקידום התחבורה בכל הארץ, לחברת נתיבי ישראל ושאר השותפים לאורך כל הדרך. גם בשגרה וגם בחירום - בנימין עולה קומה", הוסיף גנץ