ריבלין ביקר את הלוחמים: "תודה לכולכם"

נשיא המדינה יצא אל המחסומים בהם פועלים כוחות הביטחון האוכפים את הנחיות המאבק בקורונה. ''עומדים בקו הראשון של כל אתגר''.

עדו בן פורת , י"ג בניסן תש"פ

ריבלין עם הלוחמים ליד העיר העתיקה
ריבלין עם הלוחמים ליד העיר העתיקה
צילום: מארק ניימן, לע''מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין יצא היום (שלישי) אל המחסומים בהם פועלים יחד חיילי צה״ל, שוטרי משטרת ישראל ולוחמי מג״ב יחד והודה להם על פועלם למען שמירת הסדר.

״במאבק הזה אתם שומרים עלינו, שוטרים ושוטרות, מתנדבים ומתנדבות, בירוק ובכחול, כולכם למען הבריאות של כולנו", אמר הנשיא לכוחות הפועלים במחסומים השונים לאור הנחיות המאבק בקורונה לפיהן יוכלו מגבלות סגר ברחבי הערים.

"אנחנו מתמודדים עם משבר בריאותי שמדינת ישראל לא ידעה כמותו. במשבר הזה, צוותי החירום ובתוכם כוחות צה"ל, מג"ב והמשטרה - משרתים סדירים לצד מתנדבים - ניצבים בחזית. חזית ההגנה על שלום הציבור ובריאות הציבור. פעם אחר פעם אתם מוכיחים שאתם עומדים בכל אתגר למען אזרחי ישראל כולם. גם במחיר סיכון הבריאות האישית שלכם".

הנשיא הוסיף כי הוא מבין שהם פוגשים לא פעם אזרחים כועסים מול מגבלות התנועה הקשות והדגיש: ״אני סומך על התבונה, הבגרות ויכולת ההכלה שלכם״.

בטרם יצא הנשיא אל המחסומים, נועד בבית הנשיא עם מ״מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן והשר לביטחון פנים גלעד ארדן אשר עדכנו אותו במצב הכוחות ותפקודם בשטח. במהלך הפגישה חיזק הנשיא את ידי מ״מ המפכ"ל והשר על העבודה הנעשית ברחבי הארץ במסגרת אכיפת התקנות. כמו כן, ציין הנשיא לטובה את אורך הרוח שמפגינים השוטרים בכל נקודות החיכוך עם הציבור.

ניצב מוטי כהן אמר לריבלין: "כולנו מתמודדים עם אתגר שלא הכרנו בעבר, אתגר משמעותי, אשר מחייב אותנו מפקדי ושוטרי משטרת ישראל לפעול במשימה ייחודית ושונה מהפעילות השגרתית לה אנו מורגלים. משימתנו היא משימה לאומית, מתן הסיוע, בשמירת בריאותו ובטחונו של הציבור. אנו אוכפים הגבלות על חירות תנועתם של אזרחים רבים זאת על מנת לשמור על החירות לחיים של כלל הציבור. אני יודע כי השוטרים והשוטרות חזקים ונכונים להתמודד עם כל אתגר ואני סומך עליהם".

השר לביטחון הפנים ארדן הוסיף: "המסירות וההקרבה של השוטרים היא אינסופית כדי להציל חיים ולמנוע את התפשטות הנגיף והם אלו שבחזית כיום ומסכנים את עצמם למען הציבור. השר הודה לנשיא על ההערכה וההוקרה של העבודה המדהימה שעושה משטרת ישראל למען האזרחים".