הבשורה ממעלות: "את הקורונה מנצחים"

זה התחיל בתור מילים של ילד, והפך להיות קליפ של כל מעלות-תרשיחא. נקודת אור בתוך משבר הקורונה.

שמעון וינר , י"ג בניסן תש"פ

שרים בקורונה
שרים בקורונה
דווקא! אייל גור

קהילת מעלות תרשיחא הפיקה קליפ משותף של התושבים, עובדי העיריה, ראש העיר, המתנדבים, ואפילו האחיות. הכול כדי לרומם את רוח התושבים והעם.

אומרים שמאחורי כל הצלחה עומד אדם אחד, במקרה שלנו מדובר על זוג מורים - נטע ואבי בן עמרם.

בראיון המקוון שקיימנו, שילוב החינוך בבית יחד עם דרישות המקצוע שלהם בימים אלו עלה מהר מאוד וגם ההשפעה שלו על הפקת השיר.

"זה טירוף. אנחנו מוצאים את עצמינו עובדים יותר מאשר יום עבודה רגיל, בו אתה בבוקר עד הצהריים בבית ספר ואחרי צהריים עם הילדים. היום צריך לשלב בין שניהם וזה קשה מאוד. אנחנו בלי גינה ומרפסת ומשתדלים כמה שיותר לא לצאת מהבית. אז השיר ברמה המשפחתית נועד להעסיק את הילדים לכמה ימים טובים".

מאיפה הגיע הרעיון?

"ישבתי עם הבן שלי בחדר שלו" מספרת לנו נטע, "והתחלנו לזמזם לעצמינו את שבט אחים ואחיות ולאט לאט להמציא מילים על המצב. כשהמשכנו עם המשפחה - כל ילד הוסיף שורה וביחד יצא משהו ממש נחמד. באותו ערב החלטתי שאני כותבת את השיר ומנסה לעשות איתו משהו. כל המילים כמעט נכתבו כבר באותו ערב".

אז מתי הצעתם את זה לקהילה?

"יום לאחר מכן, נטע הפיצה בכל קבוצות בוואטסאפ שהיא חברה בהם וגם בקבוצה של הקהילה, לאט לאט התחילו להגיע תמונות של משפחות וממש שמחנו. "כשראינו שזה הולך החלטנו לשתף גם אישי ציבור במעלות ועובדים חיוניים, ראש העיר הצטרף בשמחה ושלח תמונה. בסוף התחילו להגיע תמונות של אנשים שאנחנו לא מכירים- זה היה ממש מרגש".

הייתה לכם מטרה מיוחדת?

"חיזוק בתקופה הלא פשוטה הזו, בתקופה הזו שכל אחד מבודד בבית וכל אחד עם עצמו, רצינו לתת איזשהו חיזוק ולהרגיש ביחד. לתת איזושהי תחושה שלמרות שכל אחד בבית, אנחנו עדיין מסוגלים לשתף פעולה".

וכשכתבתם את השיר, הכנסתם בו משהו מיוחד?

"השיר מתחיל בתלונות אבל לאט לאט הנימה משתנה", מסבירה לנו נטע. "כאן זה בית כאן זה לב וכולנו בהסגר" זה חלק מבאס לכאורה, אבל מיד מגיעה השורה "יש סלון זה לא נורא" שמבטאת את ההזדמנות לגיבוש המשפחתי. היה לי חשוב להיות נורא אמיתית במילים של השיר ולא ליפות את המצב, אבל מצד שני לא להגיד שהכול גרוע. כי בסופו של דבר המטרה של השיר הייתה לרומם את הרוח. בנוסף היה לנו חשוב לבטא את הרוחניות והאמונה, אז השיר מסתיים במילים "יש לנו ה' אחד".

אבי משלים את נטע ומסיים את הראיון בנימה אופטימית. "בשבועיים האחרונים למדתי עם הילדים יותר תורה מאשר מה שאני מלמד את הילדים בבית ספר, שמבחינתי זה רווח ענק שלא בטוח שהיינו זוכים לו אילולא הקורונה".