מגפת קורונה
ריאגנטים לבדיקות קורונה בדרכם לישראל

משלוח ריאגנטים הנחוצים להמשך הבדיקות עושה את דרכו מדרום קוריאה לישראל. על המטוס גם כ-30 אלף חליפות מיגון לצוותים רפואיים.

עדו בן פורת , י"ד בניסן תש"פ

במבצע משותף למשרד הביטחון, משרד החוץ וחברת אל על: משלוח חיוני של ריאגנטים הנחוצים להמשך הבדיקות לחולי קורונה עושה את דרכו מדרום קוריאה לישראל.

לפנות בוקר (רביעי) המריא מסיאול מטוס אל על כשעליו חומרים כימיים (ריאגנטים) לעשרות אלפי בדיקות קורונה. כמו כן כולל המטען כ-30 אלף חליפות מיגון לצוותים רפואיים.

את הריאגנטים רכש מנהל הרכש (מנה"ר) במשרד הביטחון עבור משרד הבריאות. לאור הדחיפות, הובילה יחידת הממונה על השינוע הבינלאומי במשרד הביטחון מבצע בזק להבאת החומרים לישראל, עוד לפני כניסת חג הפסח.

משרד החוץ ושגרירות ישראל בסיאול הצליחו לארגן בתוך פחות מ-24 שעות אישור נחיתה במדינה ומטוס דרימליינר (787) של חברת אל על נחת אמש בדרום קוריאה והמריא בחזרה לפנות בוקר עם המטען. המטוס צפוי לנחות בנמל התעופה בן-גוריון היום בצהרים.

שר הביטחון נפתלי בנט: "אני מודה לאנשי משרד הביטחון ואל-על, אותם שלחנו לקצה העולם כדי להביא לכאן ציוד מציל חיים. אנחנו ממשיכים לפעול בכל הכח, ובכל הדרכים שלרשותנו, גם בייצור מקומי וגם בזירה הבינלאומית. משרד הביטחון וצה"ל ממשיכים לפעול 24/7, כדי לטפל בכל משימה וצורך, כחלק מהמערכה הלאומית נגד הקורונה".

שר החוץ ישראל כ״ץ: ״משרד החוץ מגויס למאבק בקורונה ונמצא בחזית המאבק. פעילות משרד החוץ והדיפלומטים הישראלים ברחבי העולם, מאפשרת את הגעת הציוד הכל כך נחוץ להתמודדות יעילה עם המגפה".

מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין: "אני גאה באנשי אל על שנרתמו בזמן קצר לטיסה לסיאול, יעד שאיננו חלק מרשת הנתיבים של אל על , על מנת להביא ארצה לפני החג ציוד חיוני למדינת ישראל".