לתפארת מדינת ישראל:
פרופסור גליה רהב תשיא משואה בערב יום העצמאות ה-72

רהב היא מומחית בעלת שם עולמי למחלות זיהומיות, מובילה את המחקר הקליני בתחום הקורונה ושותפה לניסוי למציאת תרופה חדשה למחלה.

ערוץ 7 , י"ד בניסן תש"פ

טקס הדלקת המשואות
טקס הדלקת המשואות
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שרת התרבות והספורט מירי רגב בישרה לפרופסור גליה רהב כי היא תשיא משואה בטקס הדלקת המשואות לנעילת אירועי יום הזיכרון ופתיחת אירועי יום העצמאות ה- 72 למדינת ישראל.

פרופ' גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים שיבא בתל השומר, הביאה להקמת מחלקת הקורונה בבית החולים.

רהב, ילידת ירושלים, בת לשורד שואה, היא מומחית בעלת שם עולמי למחלות זיהומיות, מובילה את המחקר הקליני בתחום הקורונה ושותפה לניסוי הראשון בעולם למציאת תרופה חדשה לטיפול במחלה.

"אני שמחה להודיע על החלטתי לבחור בפרופסור גליה רהב להשיא משואה ביום העצמאות ה-72 למדינת ישראל", אמרה רגב. ''פרופסור רהב, מומחית בעלת שם עולמי למחלות זיהומיות במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, שניהלה את תהליכי ההקמה של מערך הקורונה הייעודי בביה"ח תל השומר, עומדת בחוד החנית יחד עם מיטב עמיתיה בחזית המאבק במגפת הקורונה, מובילה את המחקר הקליני בתחום ושותפה לניסוי הראשון בעולם למציאת תרופה חדשה לטיפול במחלה''.

טקס הדלקת המשואות הממלכתי יערך השנה בסימן חיבורים בחברה הישראלית. הטקס ייערך במתכונת מיוחדת, ללא קהל משתתפים, ורובו יצולם מראש. השנה לא ישתתפו בטקס דגלני צה"ל, בגלל הקושי לשמור על הריחוק הנדרש של שני מטרים.