הרב רפי פרץ:
מביטים קדימה וממשיכים במסע

יו"ר הבית היהודי, שר החינוך הרב רפי פרץ, שיגר אגרת לעילי המפלגה ברחבי הארץ.

הרב רפי פרץ , י"ד בניסן תש"פ

שר החינוך רפי פרץ
שר החינוך רפי פרץ
צילום: קובי ריכטר/TPS

חברי וחברות הבית היהודי

לפיד החירות שבו אחזו אבותינו לפני כ-3,330 שנה מוסיף להאיר בנו ואינו כבה. חכמי המדרש מלמדים ש"מתחילה לא היה עבד יכול לברוח ממצרים" (מכילתא יתרו). השעבוד המצרי היה גופני ונפשי כאחד.

יציאת מצרים חוללה שינוי תודעתי עצום בנו ובעולם כולו- רוח האדם אינה כפופה לחוקי הטבע הנוקשים. בידינו נתונה הבחירה להוביל את המציאות למצבה המוסרי המתוקן.

יציאת מצרים איננה אירוע היסטורי גרידא, אלא תהליך חי ונושם כאז- כן עתה. יוצאים מן המיצרים, מהגלות, מהצער, מהפוגרמים והשואה, לתקוה, לקיבוץ גלויות, להיותנו "עם חופשי בארצנו".
עם הנאמן לשורשיו, למורשתו, וערכיו שקיבל עם התורה מסיני. חג הפסח מספר לנו שעוצמתה של אומה טמונה בחוסנה, ברוחה האיתנה ובידיעת צדקת דרכה.

אלפי שנים התהלכנו עם הפסוק "לשנה הבאה בירושלים הבנויה", הכיסופים לירושלים אלו כיסופים של עם בן חורין, שיודע שרוחו הישרה והמוסרית תנצח- וירושלים "מקדש מלך עיר מלוכה" מבטאת זאת היטב.

הבית היהודי עבר בשנה האחרונה מסע ארוך ומורכב, מסע שעדיין נמשך גם בימים אלו. בחודש האחרון במקביל למסע הזה, נקלעה מדינת ישראל למלחמה מול אויב סמוי, מגפת הקורונה. המלחמה הזו נמצאת בכל החזיתות, בבריאות, בביטחון, בחינוך, בכלכלה ואנו נאבקים בה יום יום. כל העם צבא וכל העורף חזית.

עם ישראל מתגלה במיוחדותו, ערבות הדדית, דאגה לקשישים, עזרה לחקלאים, נוער המכינות ותנועות הנוער עושה עבודה נפלאה, ואכן בעיתות משבר שוב רואים ש"ואהבת לרעך כמוך"- זו אינה רק סיסמא.

אתם, אנשי ונשות הבית היהודי, עומדים בחוד החנית של מדינת ישראל בכל תחומי החיים. הרוח הגדולה שלכם מגיעה עד אלינו ונותנת לנו את הכוחות להמשיך ולפעול, גם בימים אלו, למען הציונות הדתית ולמען עם ישראל.

אנו מייחלים להקמתה בהקדם, של ממשלה רחבה ככל האפשר שתממש את הרצון והכמיהה של כולנו לאחדות, ובמקביל תדע לשמר את יסודותינו הלאומיים והדתיים הבריאים.

במשרד החינוך אנו נערכים לכל תרחיש אפשרי עתידי. התאמנו את מבחני הבגרות לתקופה המיוחדת הזו ואנו עושים מאמץ עצום לתת מענה לילדי החינוך המיוחד.

נביט קדימה, נמשיך לספר את הסיפור המיוחד שלנו באמונה ובתקווה.

שמרו על עצמכם ועל בני משפחותיכם.

הרב רפי פרץ
יו"ר הבית היהודי