אסטרטגיית יציאה
טיסות לחו"ל? התקהלויות? לא כל כך מהר

המשק הישראלי צפוי לחזור בהדרגה לשגרה לאחר חג הפסח. הקניונים ייפתחו בהדרגה ובלי רשתות מזון. התקהלויות ייאסרו לפחות עד ספטמבר.

ערוץ 7 , ט"ז בניסן תש"פ

הטיסות לא יחזרו לשגרה בשבועות הקרובים
הטיסות לא יחזרו לשגרה בשבועות הקרובים
צילום: רפי פלד, דוברות רש"ת

בכירים בממשלה העריכו כי לאחר חג הפסח תבוצע החזרה הדרגתית של המשק לפעילות, אך כמה מההגבלות של משרד הבריאות צפויות להיות בתוקף עוד חודשים ארוכים.

מקומות עבודה יתחילו לפעול בצורה מדורגת, תוך שמירה על כללי זהירות וריחוק חברתי. הקניונים יהיו בשלב הראשון סגורים, וכך גם בתי הקפה והמסעדות. התקהלויות ייאסרו לפחות עד חודש ספטמבר.

בכירים בממשלה אמרו לאיתמר אייכנר ב"ידיעות אחרונות" כי גם לאחר פתיחת הקניונים רשתות המזון שבהם יהיו סגורות. מערך הטיסות מישראל צפוי לשוב למתכונת רגילה רק בספטמבר.

ייתכן כי ספרים וקוסמטיקאיות יורשו לעבוד עם אמצעי מגן כמו מסכות מגן על הפנים. הראשונים לחזור לבתי הספר יהיו ככל הנראה תלמידי החינוך המיוחד, ולאחר מכן שאר מוסדות החינוך שצפויים להתפצל ללמידה במשמרות.

מספר חולי הקורונה בישראל עומד הבוקר על 10,095. מניין הנפטרים עומד על 93 בני אדם. 164 חולים מאושפזים במצב קשה, 125 מהם מונשמים. מצבם של 178 מהחולים מוגדר בינוני והיתר במצב קל. 1,061 החלימו מקורונה ושוחררו.

בשעה 07:00 הבוקר הוסר העוצר וחזרו לתוקפן תקנות שעת החירום שהתקיימו עד לערב החג ביום שלישי האחרון.

משרד הבריאות קורא לציבור להמשיך להיות שותף למאמץ הלאומי, לשמור בקפידה על כל ההנחיות הרשמיות ולא להיות שאנן במהלך המשך ימי החג.

עיקרי ההנחיות ליציאה הכרחית מהבית:

  • יציאה לעבודה - במקום עבודה חיוני ועד 15 אחוז ממצבת העובדים במקום עבודה לא חיוני.
  • הצטיידות במזון, תרופות, שירותים ומוצרים חיוניים בלבד.
  • סיוע לאדם הנדרש במצב רפואי או סיעודי
  • העברת קטין בין הורים גרושים

מעבר לכך יש להימנע מלצאת מהבית לטווח של יותר ממאה מטרים ויש לכסות את האף ואת הפה במרחב הציבורי.

משרד הבריאות מדגיש כי ההתקהלויות אסורות וחובה להקפיד על שמירת מרחק של שני מטרים בין אדם לאדם ועל כללי ההיגיינה. התחבורה הציבורית תשוב לפעול בהיקף מצומצם של עד 25% החל מיום א' בשעות הבוקר.