מפעל הפיס: סיוע חירום לשמונה בתי החולים

מפעל הפיס והשלטון המקומי ממשיכים להירתם למאמץ הלאומי ויעבירו סיוע חירום לשמונה בתי החולים.

ערוץ 7 , י"ח בניסן תש"פ

אביגדור יצחקי
אביגדור יצחקי
צילום: כפיר סיון

התפשטות נגיף הקורונה הביאה לתקופה מאתגרת, במסגרתה הגידול המהיר במספר החולים מאלץ לפתוח מחלקות "קורונה" ייעודיות בתוך בתי חולים בדחיפות רבה ובעלות כספית גבוהה.

משרד הבריאות ובתי החולים זקוקים לסיוע מיידי בהסבת מחלקות קיימות למחלקות ייעודיות עבור חולי קורונה בבתי חולים ברחבי המדינה, אשר יאפשרו טיפול מהיר, מדויק ויעיל ככל הניתן בחולים אלה ולהפחית את העומס על המחלקות השונות וחדרי המיון שעמוסים ממילא.

דירקטוריון מפעל הפיס והשלטון המקומי אישרו בשבוע שעבר הקצאה מיידית של 14 מיליון ₪ לטובת הסבה מיידית של מחלקות בשמונה בתי חולים ברחבי הארץ: פוריה טבריה, רמב"ם חיפה, איכילוב תל-אביב, תל השומר רמת-גן, אסף הרופא באר יעקב, הרצוג ירושלים, אסותא אשדוד, סורוקה באר שבע.

הצפי הוא כי בתוך כחודש יוקמו המחלקות בבתי החולים, לפחות אחת בכל בית חולים וכן יסופק הציוד
הרפואי הנדרש למלחמה בנגיף ולהצלת חיים.

רו"ח אביגדור יצחקי, יו"ר מפעל הפיס אמר, "מפעל הפיס ממשיך להירתם למאמץ הלאומי ולתגבר את מערך החירום בעת הזו למען חולי הקורונה ומשפחותיהם ולמען בריאות הציבור בישראל. במקביל, ממשיך מפעל הפיס להשקיע משאבים רבים במגוון תחומים: סיוע לרשויות המקומיות בחלוקת מזון וציוד לאזרחים ותיקים וחיזוק מערך התמיכה הנפשית באמצעות ער"ן. אני מודה לחברי הדירקטוריון ולשלטון המקומי על ההירתמות המיידית למהלך ואישורו למען בריאותם של תושבי מדינת ישראל בכלל וחולי הקורונה בפרט".

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות הוסיף, "אני גאה בכך שהשלטון המקומי ומפעל הפיס ממשיכים להיות כוח מרכזי במלחמה בקורונה. הקמת מחלקות הקורונה בבתי החולים תאפשר לתת את הטיפול הטוב ביותר בצורה הבטוחה ביותר. נמשיך לתרום לחוסנה של מדינת ישראל."

מנהל המרכז הרפואי שיבא, פרופ' יצחק קרייס אמר כי חשיבותה של התרומה גבוהה מערכה החומרי, כלשונו. "עבורנו, הערבות ההדדית הינה חלק מהחוסן שלנו כחברה בכלל וכמובילים את החזית במלחמה וטיפול בחולי הקורונה בפרט. אנו מודים למפעל הפיס על השותפות בהובלת המאמץ הלאומי למיגור הנגיף".

מנהל בית החולים איכילוב, פרופ' רוני גמזו בירך את מפעל הפיס, "בעת הזו מפעל הפיס מוכיח שהוא עמוד שדרה לחיי החברה והכלכלה של ישראל בתמיכה בבתי החולים".

ד״ר הגר מזרחי, מנהלת המרכז הרפואי פדה- פוריה (בפועל) בירכה גם היא וציינה כי הטיפול בחולי הקורונה הוא מורכב ודורש מכשור רפואי מתקדם. "הצוות המקצועי והמסור שלנו ישמח לקבל סיוע שיאפשר לנו לתת מענה וטיפול רפואי איכותי ומקצועי, גם בתרחיש של מספר גדול של חולי קורונה מורכבים".