שערי צדק:
שיפור במצבו של צבי מיכאלי בן ה-58 שנדבק בקורונה

לאחר כשבועיים בהם היה מחובר למכשיר האקמו, השתפר מצבו של צבי מיכאלי והוא הועבר לטיפול במכשיר הנשמה.

חזקי ברוך , י"ח בניסן תש"פ

ד"ר יגאל הלביץ
ד"ר יגאל הלביץ
צילום: שערי צדק

בשורות טובות. צבי מיכאלי בן ה-58 שנדבק בנגיף הקורונה, נגמל ממכשיר האקמו לאחר שהשתפר מצבו, והוא חובר למכשיר הנשמה בבית החולים שערי צדק בירושלים.

מיכאלי, ללא מחלות רקע, הגיע לשערי צדק במצב קשה והועבר לטיפול נמרץ, שם חובר למכשיר האקמו המחליף את פעילות הלב והריאה לזמן ממושך.

מיכאלי היה מחובר למכשיר במשך כשבועיים. בימים האחרונים חל שיפור במצבו וביום שישי החליט צוות הרופאים בטיפול נמרץ לגמול אותו ממכשיר האקמו ולהעבירו למכשיר הנשמה. מצבו עדיין מוגדר קשה אך יציב והוא ממשיך במגמת שיפור איטית.

מנהל יחידת טיפול נמרץ לחולי קורונה, ד"ר יגאל הלביץ, מספר כי "החיבור למכשיר האקמו אפשר לנו לייצב את מצבו של צבי ולמנוע קריסה של המערכות הנשימתיות שלו. בימים האחרונים ראינו שיפור איטי אבל יציב במצבו ולכן הוחלט לגמול אותו ולהעבירו למכשיר הנשמה. ב- 48 שעות האחרונות אנו רואים המשך התייצבות במצבו ומקווים שהמגמה תמשיך".

משפחתו של מיכאלי מסרה: "אנו ילדיו של צבי מיכאלי רוצים להודות לצוות טיפול נמרץ כתר בראשות ד"ר יגאל הלביץ על הטיפול המסור, הקשר והדיווח היומיומי, על העבודה הקשה והמסורה. מודים ומעריכים על שלא ויתרתם ולו לשנייה ועשיתם ככל אשר היה נדרש לטפל באבא, תודה על מלאכת הקודש בה הנכם עוסקים יום יום".