פעילי שמאל הפגינו מול ביתו של גבי אשכנזי

מפגיני ׳הדגלים השחורים׳ הגיעו לביתו של אשכנזי ודרשו ממנו להפסיק את המגעים להקמת ממשלת אחדות. המשטרה פיזרה את ההתקהלות האסורה.

ערוץ 7 , י"ט בניסן תש"פ

עשרות פעילי שמאל ממחאת ׳הדגלים השחורים׳ הגיעו הבוקר (שני) להפגין מול ביתו של ח''כ גבי אשכנזי (כחול לבן) בכפר סבא.

המוחים דורשים מאשכנזי להפסיק את המגיעים להקמת ממשלת אחדות עם הליכוד וראש הממשלה נתניהו.

''הגיע הזמן שאשכנזי וגנץ יתעוררו ויראו את הסיבוב שביבי עושה עליהם. יצאנו למחאה בכוונה להגן על הדמוקרטיה הישראלית ושלטון החוק. הכוונה של אשכנזי וגנץ להצביע בעד שנאשם בפלילים ירכיב ממשלה תהיה הרס הדמוקרטיה הישראלית", אמרו מארגני ההפגנה.

''עוד לא תמה השעה, הגיע הזמן שאשכנזי וגנץ יצטרפו לשאר המחנה שמאמין בדמוקרטיה הישראלית ויפעלו למגר ממנה את השחיתות״, הוסיפו המפגינים.

שוטרים שהגיעו למקום פיזרו את ההפגנה שהתקיימה בניגוד להנחיות משרד הבריאות. תא''ל (מיל׳) אמיר השכל שקיבל קנס בגובה 5000 ש״ח, סיפר: ״השוטר הגיע, שלף אותי והודיע שעברתי על תקנות הבריאות ונתן לי דוח של 5000.

''מדובר בשקר גס - אנו שומרים על מרחק כמו שצריך. בדמוקרטיה הזכות למחות היא באמת אבן יסוד, הניסיון לפגוע בניסיונות מחאה נגד שחיתות שלטונית מראה לאיזה ימים קשים הגענו'', טען השכל.

מוקדם יותר פנה ח"כ משה יעלון (יש עתיד) אל ח"כ בני גנץ, יו"ר כחול לבן, וקרא לו להפסיק את המגעים לאחדות. ''בני, כבר ברור שכוונתך התמימה להתגייס לממשלת חירום פוגשת נוכלות צינית של נאשם שנמלט מספסל הנאשמים.

''אם תסכים לדרישותיו לביצור שלטונו, והפיכתו לשליט מעל החוק, תמעל בשליחות שאיחדה בינינו. עדיין לא מאוחר להתחרט על הטעות בניווט", אמר יעלון.

ממשטרת ישראל נמסר: עם הגעת כוחות משטרה למקום הבחינו השוטרים בכ-60 מפגינים מול ביתו של נבחר ציבור ברח' הכרמל בכפר סבא. מדובר בהתקהלות אסורה ובהפרה בוטה של צו בריאות העם (קורונה). לאחר שהמפגינים התבקשו ע"י השוטרים לשמור על מרחק נדרש בין מפגין ומפגין ולעמוד בהפגנה של עד 10 משתתפים כנדרש עפ"י הנחיות משרד הבריאות והם סירבו, ניתנו הדו"חות. משטרת ישראל קוראת לציבור להישמע להוראות המשטרה ולהימנע מהתקהלויות אסורות באופן המסכן סכנה של ממש את בריאות הציבור.