פראמדיקית מד"א תדליק משואה ביום העצמאות

יסמין מזאוי נבחרה להשיא משואה בטקס פתיחת אירועי יום העצמאות. "מייצגת את רוח הנתינה של אלפי המתנדבים והמתנדבות מכל חלקי העם".

ערוץ 7 , י"ט בניסן תש"פ

יסמין מזאוי מקבלת את הבשורה מהשרה רגב
יסמין מזאוי מקבלת את הבשורה מהשרה רגב
צילום: דוברות מד"T

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, המשמשת גם כיו"ר ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים בישרה אחר הצהריים (שני) לבת השרות הלאומי יסמין מזאוי (21) מנוף הגליל, פראמדיקית מתנדבת במגן דוד אדום, כי היא תשיא משואה בטקס הדלקת המשואות.

השרה שוחחה עם מזאוי באמצעות ועידת וידאו, כשהייתה במוקד השליטה הארצי של מגן דוד אדום, יחד עם מנכ"ל מד"א אלי בין ועשרות חובשים ופראמדיקים, שהתרגשו מאוד למשמע הבשורה.

השרה רגב אמרה, "אני שמחה להודיע על החלטתי לבחור ביסמין מזאוי להשיא משואה ביום העצמאות ה- 72 של מדינת ישראל. יסמין, מתנדבת מצטיינת, נציגת הדור הצעיר של המתנדבים במד"א שבנצרת, החלה את דרכה לפני מספר שנים כמגישת עזרה ראשונה וכיום מוכשרת כפראמדיקית מהשורה הראשונה".

"יסמין מייצגת את רוח הנתינה של אלפי המתנדבות והמתנדבים מכל חלקי העם בארגון מד"א. יסמין מביאה לידי ביטוי את מסירותו, מקצועיותו ואנושיותו של ארגון "מגן דוד אדום", העומד בחזית המאבק למען בריאות העם בישראל מידי יום וכעת, ביתר שאת, בעת המלחמה בנגיף קורונה. ארגון מד"א, ארגון ההצלה הגדול והוותיק בישראל, חוגג 90 שנה להקמתו וזה אך טבעי להצדיע לעובדותיו, לעובדיו ולמתנדביו מכל חלקי האוכלוסייה כל יום מימי השנה, כל שכן בימים אלה של התמודדות אמיצה עם התפשטות נגיף הקורונה", הוסיפה רגב.

לדבריה, "יסמין פועלת להגביר את ההיכרות עם זיכרון השואה בקרב סביבתה כדי לטפח רגשות של ערבות הדדית בקרב נוצרים, מוסלמים ויהודים בישראל. בעשייתה המבורכת כמתנדבת מצטיינת במד"א וכמי שמבקשת להנחיל את מורשת השואה בקרב נוצרים ומוסלמים בסביבתה, יסמין מחזקת את גשר האיחוד הרב תרבותי בין הקהילות השונות ובין אדם לאדם בישראל".

פראמדיקית מד"א יסמין מזאוי, התרגשה מאוד והתקשתה לעצור את הדמעות. "בבית גדלתי על ערכים שתואמים את ערכי מד"א", היא סיפרה, "ערכים של אהבה ועזרה לאחר, מבלי לדעת מי הוא, ומאיזה דת, גזע ומין הוא מגיע. התחלתי להתנדב במגן דוד אדום עוד כנערה, ולפני ארבע שנים, כשחזרתי מהמסע לפולין עם משלחת מד"א, החלטתי לפעול להגברת זיכרון השואה. מאז שהייתי ילדה קטנה, ההורים שלי היו אומרים לי שאני בין סוכני השינוי של החברה הערבית להשתלבות במדינה. זה מה שאני עושה, ואמשיך לעשות".

מנכ"ל מד"א, אלי בין, ציין כי "אלו חדשות טובות ומרגשות מאוד, בימים הלא פשוטים שאנו עוברים במגן דוד אדום ובמדינת ישראל בכלל. אנחנו גאים ביסמין מזאוי, פראמדיקית מוכשרת ומסורה, שתייצג בכבוד בטקס הדלקת המשואות את 30,000 העובדים והמתנדבים של מד"א, שהמשותף לכולם הוא המחויבות התמידית לסיוע לכל מי שזקוק לכך ולהצלת חיים, ללא כל הבדל דת, גזע או מין. אני רוצה להודות לשרה מירי רגב על בחירתה, ועל הוקרת ארגון מגן דוד אדום כולו".

ראובן פינסקי, מנכ"ל הרשות לשירות לאומי אזרחי: "כל הרשות לשירות לאומי אזרחי ואיתה גם אלפי המתנדבים והמתנדבות מברכים את יסמין מזאוי, בת שירות מצטיינת, שזוכה כעת לכבוד לאומי, ותדליק משואה בערב יום העצמאות. תודתנו נתונה גם לוועדת השרים, למרכז ההסברה, למשרד התרבות והעומדת בראשו, השרה מירי רגב, אשר בחרו ביסמין, ורואים בה, בצדק רב, אות ומופת אשר ראויה להדליק משואה בטקס חגיגי וחשוב זה לכל המדינה ואזרחיה."

השרה רגב הודיעה גם לריינה אביטבול בת ה-92, המתנדבת כ-20 שנה בבית החולים שערי צדק בירושלים, שתדליק משואה ביום העצמאות.

"אני שמחה להודיע על החלטתי לבחור בריינה אביטבול להשיא משואה ביום העצמאות ה- 72 של מדינת ישראל. ריינה, בת ה- 92 מתנדבת מכל הלב והנשמה למעלה משמונה עשרה שנים במחלקות השונות בבית החולים 'שערי צדק' שבירושלים. ריינה החלה את התנדבותה בבית החולים, עת סעדה את בעלה מתוך אמונה, שעשיית הטוב למען האחרים עושה טוב לנשמה. מידי שבוע ועד פורים האחרון, בו ציוו עליה לעצור, לעת עתה, את ההתנדבות בשל מגפת הקורונה, הקפידה ריינה להגיע במאור פנים לבית החולים ולתת מנשמתה הענקית לאחרים. ריינה מסמלת את רוחם ההתנדבותית של האזרחיות והאזרחים הוותיקים שלנו, שעלו לישראל, בנו וניבנו בה".

"סיפור חייה ופועלה של ריינה, שהכתה שורשים במולדתנו, מבטאים את עוצמת האהבה לארצנו ולאנשיה ואת מעמקי הנתינה, המאחדים אותנו בערכי הלכידות החברתית והערבות ההדדית, שאינם אלא שערי הצדק והחסד של כולנו", סיכמה רגב.