אי אפשר לטוס לחו"ל? תביאו את מדגסקר אליכם

הסרט לא זכה להצלחה של אחיו הגדולים, אבל מרשה לעצמו להיות מעט יותר בדיוני ומופרע ומשם נובעת החינניות שלו. ויש אפילו מסר.

אריאל פייגלין , י"ט בניסן תש"פ


אריה, ג'ירפה, זברה והיפופוטמית נכנסים לבר. סתם, לא לבר, אבל לרכבת תחתית, ולספינה, ולקרקס, ולאי מלא למורים ולעוד מיליון ואחת מקומות.

הסרט הראשון עקב אחרי רביעיית החברים מגן החיות שמתגלגלים בטעות למקום פראי ואכזרי שנקרא – הטבע. אי קטן ופסטורלי בשם מדגסקר.

סרטי ההמשך היו מוצלחים לא פחות, והכילו מגוון של דמויות מאוירות ומשעשעות עם אנימציה פשוטה, צבעונית ומלאת חיים. בכלל, פשטות וקלילות זה שם המשחק ב'מדגסקר' (העולם הקולנועי, לא הסרט/האי), וכל החלקים שבו נרקמים לכדי שלם אחד גדול. שלם שמורכב משירים קלילים וקליטים, מדמויות שקל להזדהות איתם, מעיצוב רקע צבעוני ושובב, מלמורים משוגעים ומפינגווינים מתוקים ומופרעים. שלם שנקרא כיף.

בתוך כל העולם הקולנועי הזה, שכאמור יספק לילידכם שעות רבות של כיף והנאה, אני ממליץ במיוחד על סרט הספין אוף הפחות מוכר "הפינגווינים ממדגסקר". הסרט, בדומה לסדרת הטלוויזיה באותו השם, מתבסס על דמותם של ריקו, פרייבט, סקיפר וקובאלסקי, ארבעה פינגווינים ששיחקו תפקיד משני בסרט מדגסקר. הסרט אמנם לא זכה להצלחה הקופתית של אחיו הגדולים, אבל הוא מרשה לעצמו להיות מעט יותר בדיוני ומופרע ומשם נובעת החינניות שלו. אה, וכמו כל סרט ילדים מוצלח, יש אפילו מסר.

אז אם אתם מחפשים סרט לכל המשפחה סרטי מדגסקר בהחלט יעשו את העבודה. תהנו.

קצת טכני:

את הסרט הראשון שנושא את השם 'מדגסקר' הפיקו אולפני דרימוורקס ב-2005, ובעקבות ההצלחה הוציאו את שאר הסרטים שביחד גרפו מעל שניים וחצי מיליארד דולר ברחבי העולם. בין השחקנים המפורסמים שדיבבו דמויות בסרטים ניתן למצוא את בן סטילר, בנדיקט קמברבאץ', דיוויד שווימר וסשה ברון כהן.

בניחוח מקומי:

הסרט השלישי והרווחי ביותר בסדרת מדגסקר היה רק מקום עשירי ברשימת שוברי הקופות באותה השנה – שנת 2012. בישראל, לעומת זאת, הוא היה מקום ראשון. אגב, הסרט שדווקא כן הגיע למקום הראשון בארצות הברית הוא ה'נוקמים', כן, מאותו ה'יקום הקולנועי של מארוול' שהזכרנו בהתחלה...

איפה רואים: סרטי מדגסקר 1-3 משודרים בנטפליקס, הפינגווינים ממדגסקר (הסרט והסדרה) מופצים דרך סלקום TV.

*סתם עובדה מעניינת – העולם הקולנועי של מדגסקר נחשב לפרויקט השלישי הכי רווחי של דרימוורקס. המקומות הראשון והשני, למקרה שתהיתם, שייכים כמובן לשרק וקונג פו פנדה, בהתאמה.