בני ברק
שוטרים פרצו לדירה ועצרו את התפילה

תפילת הלל מוזיקלית של יואלי ורולי דיקמן הושמעה במערכת הגברה מתוך בית פרטי. שוטרים עצרו את התפילה לאחר ששכנים התלוננו על רעש חזק

מיכל לוי , כ' בניסן תש"פ

יואלי ורולי דיקמן, צמד אחים מוסיקאליים מוכרים בחברה החרדית, ביקשו לשמח את תושבי בני ברק הנצורים בבתיהם והשמיעו תפילת הלל חגיגית באמצעות מערכת הגברה, מתוך בית פרטי.

כעבור שעה קלה הגיעו שוטרים לדירה וניסו להפסיק את התפילה בטענה ששכנים התלוננו על הרעש החריג. לאחר שדפקו בדלת ולא נענו זינקו השוטרים אל הדירה מהגג והורו על הפסקתה. בהמשך הסכימו השוטרים להמשיך את התפילה.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ביקש מהמשטרה לבדוק האם באמת היתה סיבה לעצור את התפילה החגיגית. ''קיבלתי עשרות פניות בנוגע לאירוע בו הופסק שידור תפילה מבית בבני ברק. ביקשתי מהמשטרה לבדוק את המקרה והיא תפרסם בקרוב את מסקנותיה.

''אני רק מבקש שוב מהציבור לזכור, ששוטרי ישראל מתמודדים בימים אלה עם עומס אדיר ואלפי אירועים ומבצעים אכיפה למען הבריאות שלנו ומסכנים את בריאותם למען האזרחים.

''לפני ששופטים אותם לרעה על בסיס סרטון, כדאי תמיד לחכות עד לבירור כל הפרטים. כמובן ייתכן ויש גם טעויות או אפילו התנהגות לא ראויה. אני תמיד אעשה כל שביכולתי כדי שהיא תטופל. אנו בימים בהם ראוי להרבות באהבת חינם ולספור עד עשר לפני שמדברים סרה במי שפועלים למען כולנו", הוסיף ארדן.

תגובת המשטרה: "השוטרים הוזעקו למקום בעקבות דיווחים חוזרים ונשנים שהתקבלו במוקד 100 של המשטרה מתושבי המקום אודות רעש חזק מאוד באמצעות רמקולים שהוצבו במרפסת דירה בעיר בני ברק. עם הגעת השוטרים והתרשמותם כי אמנם מדובר ברעש חזק וחריג בניגוד לחוק, פנו למחזיק המקום בכדי שינמיך את עוצמת המוזיקה וכך עשה תחילה.

''לאחר עזיבת השוטרים את המקום, התקבלו פניות נוספות מאזרחים שדיווחו כי המוזיקה הוגברה שוב כפי שהיה קודם לכן. השוטרים שבו למקום ודפקו על הדלת במטרה להפסיק את ביצוע העבירה, אולם אלו שהיו בדירה והקימו את הרעש, לא פתחו את הדלת והתעלמו, ולכן נאלצו השוטרים להיכנס לדירה דרך המרפסת. למרות האמור, הסתפקו השוטרים באזהרה נוספת תוך ניתוק מערכת ההגברה ללא מתן דו״חות. נדגיש כי פעילות אכיפה זו אינה קשורה לתקנות לשעת חירום או למניעת התפשטות נגיף הקורונה כלל", לשון התגובה.