ראש עיריית ירושלים משה ליאון מציג: עדכון מצב

"אנו ממשיכים בפעילות נחושה למניעת התפשטות הקורונה באזורינו. לצד דאגה ושרות לתושבינו", אמר ראש העיר ירושלים.

ערוץ 7 , כ' בניסן תש"פ

משה ליאון
משה ליאון
צילום: משה ביטון

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, סיים אחר הצהריים (שלישי) שיחת עדכון מצב בנושא משבר הקורונה, לכלל חברי מועצת העיר והנהלת העיר.

"אנו ממשיכים בפעילות נחושה למניעת התפשטות הקורונה באזורינו. לצד דאגה ושרות לתושבינו".

1. אכיפת הנחיות משרד הבריאות - יחד עם המשטרה, בדגש על איסור התקהלויות, שמירה על הסדר בתחנות בדיקת קורונה מד"א, וביצוע בדיקות קורונה בבתים.

2. פתיחת חמ'ל קורונה - כחלק מהמאמצים לפנות חולי קורונה ממרכזי אוכלוסין לבתי המלון הייעודיים ברחבי העיר, כדי למנוע הידבקויות נוספות. עד כה הוצאו כ-275 חולים לבתי המלון הללו.

החמ'ל פועל בשיתוף קופות החולים, מד"א ופיקוד העורף.

3. חלוקת ערכות הכוללות משחקים, אוכל, מאפים ועוד. - להקלת שהות החולים הירושלמיים בבתי המלון.

4. פתיחת בוט חדש - להקל על התושבים בקבלת מידע על השכונה, מתוך הבנה שהשירות עבורו הוא מהותי. דרך הבוט ניתן לקבל מידע אודות כל שכונה בירושלים, ובכלל זה השכונות הנמצאות בהגבלת תנועה. המידע הזמין הוא רחב, וכולל בין היתר את התקנות המחייבות באזורים המוגבלים, מפת האזורים ועוד.

5. פניות ציבור - טיפלנו במאות פניות ציבור שהגיעו דרך ערוצי הפייסבוק, מכתבים, טלפון ומיילים. לצד עשרות אלפי שיחות מידע ורווחה שמקבלים ויוזמים מהמוקד העירוני.

6. שרפת חמץ מרוכז - לאור המצב המאתגר, החמץ נאסף מכלל השכונות במאות מיכלים יעודיים שנשרפו יחד עם רבני העיר ובאופן מרוכז.

7. במות השמחה הניידות, ירוש live בשכונות - הגיעו לעשרות רחובות בעיר, מכלל המגזרים, וגם במהלך המימונה יפעלו המשאיות הללו וישמחו את התושבים. אירועי שירת מרפסות התקיימו בכ-80 מוקדים; ניידת קרקס עברה בכ-30 מוקדים.

8. מחזקים את הצוותים הרפואיים - חברי להקת התקווה 6 שימחו בבתי החולים עין כרם, שערי צדק והר הצופים, ובמד"א את צוותי הרפואה. צוותים העומדים בחזית ההתמודדות בנגיף.

9. דואגים למורל - הוקרנו על חומות העיר העתיקה איחולי 'פסח שמח' מירושלים לכל עם ישראל. בהמשך, מעת לעת, יוקרנו על החומות תכנים רלוונטיים נוספים.

רווחה

1. חלוקת חבילות מזון גם במהלך ימי חול המועד - במטרה להענות לכל פנייה של תושבים הזקוקים לכך.

2. ילדי צמי"ד - חילקנו מעל 700 ערכות יצירה בכל רחבי העיר; 300 ערכות פיזיותרפיה וספורט; 3,000 חוברות פעילות, ו-50 טאבלטים. בנוסף שיבצנו מתנדבים למשפחות הזקוקות לכך, קיימנו מפגשי זום להורים והפעלנו מרכזי פנאי לילדים.

3. גיל שלישי - קיימנו למעלה מ-20 אלף שיחות אישיות; חילקנו 12 אלף מנות מזון. זאת, בנוסף לסיוע לאלפים בקניית מזון, רכישת תרופות, פתרון בעיות אישיות וכו; קיימנו פעילות דיגיטלית למשתתפי מרכזי הגיל השלישי ושעת שידור בערוץ 98.

4. נוער - אלפי בני נוער שולבו במשימות ההתנדבות השונות בעיר, ואנו מקיימים עבורם פעילות פנאי ברשת.

5. עולים צעירים - קיימנו סדנה מקוונת עם למעלה מ-600 משתתפים.

6. תמיכה לאמהות יחידניות - נתן מענה ללמעלה מ-600 פניות עד כה.

7. נציג לכל בניין - נרשמו למעלה מ-1,000 נציגים בעשר שכונות.

8. סדנאות תעסוקה וקריירה מקוונות - התקיימו 15 כאלה, בהשתתפות אלפי תושבים. בנוסף התקיימו ימים פתוחים מקוונים ללימודים אקדמאיים בירושלים עם מאות משתתפים בכל מפגש.

מזרח העיר

1. קבוצות העצמה שבועיות - מופעלות 98 קבוצות כאלה, בהשתתפות 700 נערים ונערות מבתי ספר במזרח העיר.

2. פתיחת ערוץ שידורי לייב בערבית - משדר שתי תוכניות ביום; עד כה למעלה מ-1,500 צופים לכל תכנית.

חזרה לשגרה - ככל הנראה תהיה באופן הדרגתי ומבוקר.

שוטף

1. האצת עבודה על פרויקטים תשתיתיים - אנו מנצלים את התנועה המצומצמת במרחב הציבורי כדי להאיץ את עבודתן של החברות העירוניות לשיפור איכות החיים בירושלים. בכלל זה בצמתים, הרכבת הקלה, נת'צים, שדרוג רחובות ועוד.

2. ניקיון ירושלים - במיוחד בתקופה זו, ממשיכים בניקיון העיר, טיהור המרחבים הציבוריים, שטיפת הרחובות, פינוי גזם וגרוטאות ופינוי אשפה 20 שעות ביממה.

3. זיכרון בסלון - לקראת יום השואה הקרב ובא, יצאנו במבצע עידוד לקיום מפגשי "זיכרון בסלון" דרך הזום.

4. זוכרים, שרים ומספרים - נמשיך במסורת גם השנה, תחת מגבלות משרד הבריאות. אנו נערכים לקראת שידור ישיר ב'קשת', מאולפן שנפתח ברחבת כיכר אקירוב, מול שער יפו.

5. אוירת חג בעת קורונה - לא נוותר על הרוח. דגללנו את העיר, הרכבנו תאורה דקורטיבית, ושתלנו אלפי פרחים עונתיים שצבעו את המרחב הציבורי בשלל גוונים.