שיפור נוסף במצב חולה הקורונה הקשה

צבי מיכאלי, שאושפז וחובר למכשיר האקמו בשל מחלת הקורונה, שוחרר מטיפול נמרץ ועבר לאשפוז במחלקה רגילה. הרופאים אופטימיים.

חזקי ברוך , כ"ב בניסן תש"פ

צבי מיכאלי
צבי מיכאלי
צילום: באדיבות המשפחה

צבי מיכאלי, גבר כבן 58 ללא מחלות רקע שחלה בקורונה, הגיע לפני כשלושה שבועות לבית החולים שערי צדק במצב קשה והועבר למחלקת טיפול נמרץ כתר, לחולי קורונה.

עקב מצבו הקשה, והעובדה שגם מכשיר ההנשמה לא הצליח לסייע לו, הוא חובר למכשיר האקמו- מכשיר המחליף את פעילות הריאה. צבי היה מחובר למכשיר במשך כשבועיים.

בשבוע שעבר גמל צוות הרופאים בטיפול נמרץ את צבי ממכשיר האקמו ובימים האחרונים גם ממכשיר ההנשמה. בערב החג לאור השיפור הרציף במצבו הועבר צבי ממחלקת טיפול נמרץ לאשפוז במחלקה רגילה.

צבי, הנמצא בקשר רציף עם משפחתו מספר, "אני רוצה להודות לצוותים בטיפול נמרץ ובמחלקת הקורונה בשערי בצדק שהצילו את חיי. אני מרגיש כבר יותר טוב ומקווה להמשיך ולהתחזק ולהשתחרר במהרה".

משפחתו של צבי מסרה: "אנו רוצים להודות לצוות טיפול נמרץ כתר בראשות ד"ר פיליפ לוין, ולד"ר יגאל הלביץ על הטיפול המסור, הקשר והדיווח היומיומי, על העבודה הקשה והמסורה. לא ויתרתם ולו לשנייה ועשיתם ככל אשר היה נדרש לטפל באבא ואנו שמחים ומתרגשים לראות את השיפור במצבו.

ד"ר פיליפ לוין מנהל הטיפול הנמרץ בשערי צדק הסביר: "צבי הגיע לשערי צדק עם אי ספיקה נשימתית קשה. תמיכה במכונת הנשמה לא הספיקה לצבי ולכן הוא חובר למכשיר האקמו. לאחר התאוששות מתמשכת בריאותיו, הצלחנו לנתק אותו ממכשיר האקמו ולאחר כמה ימים גם ממכונת ההנשמה. מאז אנו רואים המשך שיפור במצבו ומאוד שמחים על כך".

מנהל יחידת טיפול נמרץ לחולי קורונה, ד"ר יגאל הלביץ מספר, "החיבור למכשיר האקמו אפשר לנו לייצב את מצבו של צבי ולמנוע קריסה של המערכות הנשימתיות שלו. המשך השיפור במצבו מאפשר לנו אופטימיות זהירה להמשך תהליך החלמתו".