מניין הקורבנות עולה:
יימשכו צעדי החירום בבריטניה וניו יורק

לאחר שמניין הקורבנות והנדבקים המשיך לעלות, צעדי החירום בבריטניה וניו יורק יוארכו לפחות בעוד שלושה שבועות.

ניסן צור , כ"ב בניסן תש"פ

נמל התעופה אורלי בצרפת ריק בעקבות הקורונה
נמל התעופה אורלי בצרפת ריק בעקבות הקורונה
צילום: REUTERS/Charles Platiau

שר החוץ הבריטי, דומיניק ראב, הודיע במסיבת עיתונאים כי מספר הקורבנות ביממה האחרונה עמד על 861, מה שמעמיד את מספר הקורבנות הכולל בממלכה על 13,729.

מדובר בעלייה לעומת 761 קורבנות ביום רביעי, ועוד 778 קורבנות שנרשמו ביום שלישי. בעקבות העלייה במספר המתים הודיע ראב כי צעדי החירום ובהם הסגר שהוטל על תושבי בריטניה יימשכו לפחות עוד שלושה שבועות.

גם אנדרו קואומו, מושל ניו יורק, המדינה שנפגעה בצורה הקשה ביותר בארה"ב מהקורונה, הודיע כי הסגר יימשך עד לפחות עד 15 במאי. ביום רביעי מתו בניו יורק 606 בני אדם, ירידה לעומת 752 קורבנות שנרשמו ביום שלישי.

"ניו יורק תחת עוצר יוארך בתיאום עם מדינות אחרות עד 15 במאי. עובדים לא חיוניים חייבים להמשיך ולהישאר בבית. כללי ההתרחקות החברתית נותרו על כנם. אנו חייבם להישאר על המסלול", כתב קואומו בחשבון הטוויטר שלו.

מספר המובטלים בארה"ב ממשיך לעלות ושובר שיאים, כאשר בחודש האחרון בלבד איבדו את מקום עבודתם 22 מיליון אמריקאים.

גם באיטליה נרשמה ביממה החולפת ירידה במספר המתים מקורונה, שעמד על 525 בני אדם. מדובר בירידה לעומת 578 קורבנות שנרשמו ביממה לפני כן. מספר הקורבנות הכולל באיטליה עומד על 22,170. במספר הנדבקים החדשים חלה עלייה וביממה האחרונה נרשמו 2786 נדבקים חדשים באיטליה.

בטורקיה הודיע משרד הבריאות כי ביממה החולפת מתו 125 בני אדם מהקורונה, ומספר המתים הכולל עומד על 1643. על פי ההודעה 4801 מקרי הידבקות חדשים נרשמו ביממה האחרונה, ובסך הכל נדבקו בקורונה 74,193 בני אדם בטורקיה.

ביפן הכריז ראש הממשלה, שינזו אבה, על מצב חירום בכל רחבי המדינה עד 6 במאי, לאחר עלייה במקרי ההידבקות בקורונה. עד היום נדבקו ביפן 8626 בני אדם, ועוד 178 מתו. בלגיה הודיעה כי תחל בבדיקות קורונה לכל 210,000 בני האדם המתגוררים בבתי אבות במדינה ולצוותים המשרתים בבתי האבות, לאחר שהתברר כי מחצית מקורבנות הקורונה בבלגיה התגוררו או עבדו בבתי האבות ברחבי המדינה.

בפולין נפטרו ביממה האחרונה 28 בני אדם והתגלו עוד 336 מקרי הידבקות חדשים, ובסך הכל עומד מספר הנדבקים על 7918. גם בסינגפור נרשם שיא של יממה אחת במספר הנדבקים עם 728 מקרי הידבקות, שהביא את המספר הכולל אל 4427 בני אדם שחלו בקורונה.