נפתלי בנט לנתניהו:
כשהיית צריך את הבלוק שלם ומגובש הבטחת לי ש"ימינה" לא תיפגע

שר הביטחון מתכוון ללכת לאופוזיציה אם ''ימינה'' לא תקבל את דרישותיה, "גוש הימין יתפרק וההשלכות יפגעו בראש ובראשונה בנתניהו".

ערוץ 7 , כ"ג בניסן תש"פ | עודכן: 14:33

בנט
בנט
צילום: תקשורת שר הביטחון

שר הביטחון נפתלי בנט שוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר לו כי מפלגת ימינה דורשת לפחות שלושה תיקים בממשלת האחדות שתקום, ומחה על היחס של נתניהו למפלגה המזוהה עם הציונות הדתית.

עיתונאי ''ישראל היום'' מתי טוכפלד דיווח כי בערב ''שביעי של פסח'' התקשר נתניהו אל ראשי מפלגות הימין כדי לעדכן אותם בנעשה במו"מ עם כחול לבן. השיחה עם נפתלי בנט היתה קשה.

''כשהיית צריך את הבלוק שלם ומגובש הבטחת לי שימינה לא תיפגע כתוצאה מתוצאות הבחירות והמגעים לאחדות'', אמר לו שר הביטחון. ראש הממשלה הסביר שבממשלה שוויונית לא ניתן לאשר למפלגה שקיבלה שישה מנדטים שלושה שרים וכנראה אפילו לא שניים.

''כשהיינו יכולים לעבור צד, ששת המנדטים שלנו היו שווים הרבה יותר בעיניך'', אמר לו בנט. ''אז מה אתה רוצה'', שאל נתניהו. ''את תיק הביטחון ועוד תיקים, לכל הפחות לבצלאל סמוטריץ' ואיילת שקד''. נתניהו השיב ''אבל זה הובטח לכחול לבן'', ובנט השיב ''אבל גם הובטח לי שלא אפּגע''.

בנט המשיך: ''אתה לא מתייחס אלינו כמו שותפים. על כל התיקים שלוקחים או נותנים לנו אנחנו שומעים רק בתקשורת. תקן אותי אם אני טועה אבל לא נראה לי שאם יש כוונה לקחת לדרעי תיק ולהעביר לכחול לבן הוא שומע על זה בתקשורת, נכון? אז למה אנחנו כן? אם שותפים - שיתייחסו אלינו ככאלה".

נתניהו ניסה לדבר עם בנט על חשיבות שלמות גוש הימין. בנט השיב כי הוא חושב שהגוש חשוב מאוד אבל בתנאים שמציב נתניהו והפרת ההבטחה שימינה לא תיפגע לא תהיה ברירה אלא ללכת לאופוזיציה.

''לא נולדתי שר'', אמר לו, ''ואם לא נקבל הצעה שמתאימה לצרכים האמיתיים שלנו לא נוכל להיות חלק מהקואליציה, גם אם המשמעות היא שגוש הימין יתפרק''. נתניהו הדגיש כי ''הבלוק חשוב מאוד'' ובנט ענה ''זה נכון אבל מי שיפרק אותו זה אתה''.

במפלגת ימינה דורשים תיקים בממשלה הבאה עבור בנט, שקד, סמוטריץ' וגם עבור הרב רפי פרץ שקיבל הבטחה מפורשת מנתניהו להישאר שר החינוך אחרי שנענה לו ופירק את ההסכם עם איתמר בן־גביר לבקשתו, והצטרף בלעדיו לרשימת ימינה.

בנט אמר בשיחות סגורות כי אם ''ימינה'' תקבל 1.5 תפקידי שר בלבד (אחד קבוע ושניים ברוטציה), ''אני הולך לאופוזיציה. נבנה את המפלגה משם כמה חודשים, או שנים, ונחזור מחוזקים. בינתיים גוש הימין יתפרק וההשלכות יפגעו אמנם בכולם אבל בראש ובראשונה בנתניהו".