בכיר רבני חב"ד: להמשיך להתפלל במרפסת

למרות ההיתר שהעניקה הממשלה להתפלל במרחב הציבורי, קרא היום בכיר רבני חב"ד הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי להמשיך ולהתפלל במרפסות

תגיות: חב"ד רבנים
מיכל לוי , כ"ה בניסן תש"פ

תפילה
תפילה
צילום: ISTOCK

חמירא סכנתא: למרות ההיתר שהעניקה הממשלה לפנות בוקר להתפלל במרחב הציבורי, קרא היום (א') בכיר רבני חב"ד הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי להמשיך ולהתפלל במרפסות.

"דעתי שהיא דעת תורה, שאסור בשום פנים ואופן להתפלל במרחב הציבורי, ולהמשיך להתפלל דרך המרפסות – כפי שהיה עד היום", אמר בהודעה מיוחדת ששיגר לשומעי לקחו.

בדבריו אמר הרב ירוסלבסקי כי דבריו נאמרים לאחר שנועץ עם בכירי הרופאים. לדברי הרב, "מי שאין לו אפשרות בזה להתפלל דרך המרפסת שיתפלל ביחיד וחמירא סכנתא מאיסורא".

מוקדם יותר קרא גם ראש ישיבת פוניבז' בבני ברק ונשיא מועצת גדולי התורה של דגל התורה הרב גרשון אדלשטיין לתלמידיו להחמיר ולהתפלל ביחידות חרף החלטת הממשלה.

"החיוב החמור ביותר על כל אחד ואחד להקפיד ולשמור על כללי ההתרחקות והזהירות הנדרשים כפי הוראות הרופאים, ולא לקיים בשום פנים ואופן מניינים לתפילה אם לא נשמרים בהם כללי הזהירות במלואם".

"על כל אחד לבדוק בטרם יצטרף למניין האם אכן מתאפשר לשמור על כללי הזהירות עם שמירת המרחק בין אדם לאדם שכל זה הוא חשש סכנת נפשות והעובר על זה הרי הוא מזיק את עצמו ואת האחרים רחמנא ליצלן".