יעלון, לפיד ואיימן עודה נאמו בהפגנת השמאל בתל אביב

מחאת "הדגלים השחורים" נמשכת. ח"כ יעלון קרא לבני גנץ: "בני, תעצור. אתה מוזמן להצטרף אלינו. טעית בניווט, אבל אפשר עוד לתקן''.

ערוץ 7 , כ"ו בניסן תש"פ

הפגנת השמאל בכיכר רבין
הפגנת השמאל בכיכר רבין
צילום: קובי ריכטר/TPS

מאות אנשי שמאל הפגינו אמש (ראשון) בכיכר רבין בתל אביב נגד כוונתו של בני גנץ להקים ממשלת אחדות עם הליכוד ועם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

ח"כ משה בוגי יעלון (יש עתיד) פנה לגנץ מעל דוכן הנואמים ואמר: "בני, הלכנו דרך ארוכה וקשה בשנה האחרונה כדי להחזיר את המדינה לדרכה. אני משוכנע שהחלטת להכנס לממשלת נתניהו נבעה מתחושת החירום שחשת, אבל עברו שבועות ואתה על פי תהום להיכנס לממשלה גדולה ויקרה''.

''מה שמעניין את נתניהו זה לא המגפה, אלא הטיפול בעצמו בדרכו לספסל הנאשמים. אל תיתן לו", ביקש יעלון. "אתה נאלץ להסכים לחוקים לא חוקתיים. אתה תהיה שותף לממשלת חסינות ושחיתות.

''בני, תעצור. אתה מוזמן להצטרף אלינו. טעית בניווט, אבל אפשר עוד לתקן. ביחד ננסה לממש את הרוב שעוד היה לנו. את המגיפה ננצח בין אם תכנס לממשלה וגם אם לא", הוסיף יעלון.

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה אמר בהפגנה "אנחנו נגד דרכו של בנימין נתניהו. אנחנו נגד נתניהו כי הוא מושחת וגזען. אנחנו לא שותפים למטרה להחזיר את המדינה לתקופה שלפני בנימין נתניהו, אלא רוצים לראות דמוקרטיה. הדמוקרטיה היא שלטון החוק, אבל היא גם סיום הכיבוש וכינון שלום אמת. דמוקרטיה שווה שיוויון ואין דמוקרטיה בלי צדק חברתי".

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, אמר מעל דוכן הנואמים "אנחנו פה כדי להגיד שלעולם לא נכנע. יותר מדי אנשים טובים כבר נכנעו ומספרים לעצמם סיפורים כמו 'אנחנו נלחם מבפנים'. לא תילחמו מבפנים. בשחיתות לא נלחמים מבפנים. אם אתה בפנים - כבר נכנעת".

לפיד מתח ביקורת על שותפו לשעבר בני גנץ: "מי שרימה את כחול לבן הולך לשבת תחת נאשם במרמה והפרת אמונים. אלו ששיחדו אותם בכיסאות ותיקים הולכים לשבת עם נאשם בשוחד".