ראש מועצת הר חברון, יוחאי דמרי, מקצץ בשכרו

דמרי סיפר: הנחתי את גזבר המועצה להפחית בשכרי למשך החודשים הקרובים ולהעביר כספים אלו לקופה בקרן ייעודית לטובת עובדינו ותושבינו.

ערוץ 7 , כ"ה בניסן תש"פ

יוחאי דמרי
יוחאי דמרי
צילום: חזקי ברוך

יוחאי דמרי, ראש המועצה האזורית הר חברון, החליט לקצץ עשרה אחוזים משכרו החודשי ולתרום את הכסף לסיוע עבור תושבי המועצה הנזקקים.

בפוסט שפירסם הערב (א) בפייסבוק, כתב דמרי כי ''שבועות האחרונים אנו מבינים שעם המשבר הבריאותי - אנו מצויים בפני משבר כלכלי מטלטל וקשה במיוחד.

"זה הזמן להתאמץ יותר, ולהעדיף את הקיום הבסיסי של חברנו על פני רווחה או מותרות שלנו. להעדיף כלכלה קהילתית - רכישות ומוצרים מבני הקהילה - על פני מוצרים מחו"ל או אחרים''.

דמרי הוסיף: ''כדי שלא אהיה רק 'נאה דורש' אלא גם 'נאה מקיים', התייעצתי עם הממונה על השכר באוצר והנחתי את גזבר המועצה להפחית החל מהחודש בשכרי למשך החודשים הקרובים, ולהעביר כספים אלו לקופה בקרן ייעודית לטובת עובדינו ותושבינו''.

גם ראש המועצה המקומית אלפי מנשה, שי רוזנצוויג, ויתר על תוספת השכר הרטרואקטיבית שניתנה בתחילת החודש לראשי הרשויות והחליט לתרום את הכסף.

"הסתכלתי בתדהמה בתלוש המשכורת שלי החודש, קיבלתי כעשרת אלפים שקל יותר מהרגיל, הוסבר לי שזו תוספת רטרואקטיבית לראשי רשויות - אז, תודה למי שדאג לי אבל לא ביקשתי, להיפך, הורדתי כעשרה אחוזים בשכרי בתחילת הדרך וגם את התוספת הנאה הזו אני אתרום למי שזקוק יותר ואני קורא לשאר ראשי הרשויות לשמש דוגמה ולעשות כמוני", אמר רוזנצוויג.