סינימה גשר: מחזות לימי השואה והזכרון

שלוש מחזות ליום השואה ובהמשך ליום הזכרון בסינימה גשר

קובי פינקלר , כ"ו בניסן תש"פ

נופל מחוץ לזמן
נופל מחוץ לזמן
צילום: ורדי כהנא

'סינימה גשר' ממשיך להוביל מערך הצגות מהבית והשבוע ליום השואה וליום הזכרון שיבוא אחריו בשבוע הבא.

הערב, ערב יום השואה, תעלה במסגרת "סינמה גשר" ההצגה "אדם בן כלב" מאת יורם קניוק בבימויו של יבגני אריה- מחזה המתרחש באוהל קרקס בו הדמות המרכזית היא של אדם שטיין ליצן, איש רדוף , ניצול מנות הריכוז. אדם הצליח לשרוד את זוועות השואה אך לא מצליח לנהל אורח חיים נורמלי.

מחר, ביום השואה תעלה ההצגה –"שושה"- מאת בשביס זינגר בבימויו של יבגני אריה- וורשה של שנות ה-30 בצל עלייתו של היטלר זהו הרקע ל"שושה" סיפור אהבה מסוג אחר-סיפורו של סופר צעיר הטובע בחבורה של בוהמיינים, פילוסופים , מהפכנים וחמש נשים המסחררות את חייו.

הצגה נוספת שתעלה במהלך יום השואה היא "שונאים סיפור אהבה" גם עלפי בשביס זינגר – בבימויו של יבגני אריה המספרת את סיפורו של הרמן ברודר הנשוי לגויה פולניה שהסתירה אותו בשנות המלחמה וכעת רוצה להתגייר. קרוסלת תשוקות ויצרים המתרחשת בניו יורק של שנות ה-50 .

קישור לצפייה- https://www.youtube.com/playlist?list=PLxlwS38j-scxy4YwNCpFTo4md-lo0-c_C

ביום הזיכרון בשבוע הבא, יעלו בתיאטרון גשר במסגרת סינמה גשר ההצגות הבאות:

נופל מחוץ לזמן – אדם קם בתום ארוחת הערב עם אשתו ומודיע לה שהוא יוצא לחיפוש אחר בנו, לשם.. הצגה שהיא מסע בעקבות ספרו רב המכר וזוכה הפרסים של דוד גרוסמן . בימוי יחזקאל לזרוב.

וביום העצמאות - יונה ונער –זהו סיפורה של המדינה הזאת, שהייתה למדינה אחרת ועל אנשים שכמו יוני דואר כמהים לשוב הביתה. בלדת אהבה על זמנית. עיבוד ראשון לרומן רב המכר מאת מאיר שלו, בבימויו של יבגני אריה.

וכפר – סיפורם של תושבי כפר בארץ ישראל של שנות ה-40 כפי שחווה אותם יוסי , נער תם שלא התבגר, ילד נצחי.