אנחנו לא רוצים לחזור

צבי פישמן במכתב פתוח לראש הממשלה בנימין נתניהו: "אל תוציא את המדינה מבוץ הקורונה כדי לחזור אחורה".

תגיות: צבי פישמן
צבי פישמן , כ"ו בניסן תש"פ

צבי פישמן
צבי פישמן
צילום: עצמי

אדוני ראש הממשלה, לא, לא, לא. אנחנו לא רוצים לחזור למה שהיה. אנחנו רוצים להתקדם. אנשים רבים מאמינים כי מגיפת קורונה נשלחה מריבונו של עולם כדי להעיר אותנו ולהעיר את שאר העולם איתנו, לצורך בשינוי עולמי.

אנא, אדוני ראש הממשלה, כמנהיג העם היהודי, אל תוציא את מדינתנו מבוץ קורונה על ידי חזרה אחורה ל"נורמלי". קח את העגלה קדימה!

אנחנו לא רוצים לחזור למדינה יהודית המאפשרת לאויבים לירות מאות טילים ובלוני תבערה על אזרחיה היהודים ובקושי מגיבה. אנחנו לא רוצים לחזור למדינה יהודית פחדנית שמעבירה מדי חודש מיליוני שקלים לרשות הפלסטינית שיחולקו למחבלים. אנחנו לא רוצים לחזור למדינה יהודית המקדמת את תל אביב כגן עדן הומוסקסואלי ומעודדת מורים ללמד ילדים שבית עם שני אבות הוא נורמלי לחלוטין.

אנחנו לא רוצים לחזור למדינה יהודית שמסבסדת ערוצי טלוויזיה ורדיו שעושים שטיפת מוח לציבור מהבוקר עד הלילה ברעיונות פלורליסטיים ומסרים אנטי-יהודיים ואנטי-ציוניים. אנחנו לא רוצים לחזור למדינה יהודית עם מחלקת תרבות שנותנת הון כסף לפוסט-ציונים כדי לעשות סרטים אנטי-ישראליים.

אנו לא רוצים לחזור למדינה יהודית המאפשרת לבית המשפט העליון להציב את חירותו של האדם הפרטי מעל בריאות הציבור ורווחתו. אנחנו לא רוצים לשוב למדינה יהודית שיכולה לכלוא ראש ממשלה באשמת עישון סיגרים ושתיית שמפניה. אנחנו לא רוצים לחזור למדינה יהודית שמעודדת את הצבא להכניס נשים לתפקידי לחימה לצד גברים. אין לנו שאיפה לחזור למדינה יהודית שאינה מספקת דיור בר השגה לצעירים.

אנחנו לא רוצים לחזור למדינה יהודית בה העשירים מתעשרים והעניים מידרדרים לתהום כלכלי. אנחנו לא רוצים לחזור למדינה יהודית המאפשרת תחבורה ציבורית בשבת. אנחנו לא רוצים לחזור למדינה יהודית שלא מביאה הביתה את חלליה. אנחנו לא רוצים לחזור למדינה יהודית המאפשרת לג'ונתן פולארד להישאר חצי-כלוא באמריקה. איננו רוצים לחזור למדינה יהודית המאפשרת לערבים לקבוע מי יהיה ראש הממשלה ואילו חוקים יועברו בכנסת.

אנחנו לא רוצים לחזור למה שהיה - אנחנו רוצים להתקדם. רבים מאיתנו, אדוני ראש הממשלה, מאמינים שה' לא שלח את הנגף קורונה ברחבי העולם רק כדי שהאנושות תחזור לעסקים כרגיל. אל תחזיר אותנו לעבר. קח אותנו קדימה לעתיד מוסרי יותר, יהודי יותר ומלא תקווה, כך שה' לא יצטרך להביא את קורונה-ב לכדור הארץ.

אנו רוצים להתקדם למדינה יהודית אמיתית עם זהות יהודית גאה. אנו רוצים להתקדם למדינה יהודית אמיתית המרימה את דגל הציונות ומעמידה את הריבונות הישראלית על כל גבולותיה. אנו רוצים להתקדם למדינה יהודית אמיתית המקיימת את התורה ודבר ה' יוצא לעולם מן בית המקדש שנבנה מחדש בהר הבית על פי החזון של נביאי ישראל.

אנו רוצים להתקדם למדינה יהודית אמיתית, המאפשרת לצבא שלה להשמיד אויבים שקמים עלינו. אנו רוצים להתקדם למדינה יהודית אמיתית, שהופכת את קיבוץ הגלויות לעדיפות לאומית עליונה. אנו רוצים להמשיך למדינה יהודית אמיתית שאינה מאפשרת לפריצות באינטרנט להיכנס לבתינו ולסמארטפונים שלנו. 

אנו רוצים להמשיך קדימה למדינה יהודית אמיתית שדורשת מבתי הספר שלנו ללמד ערכים יהודיים ומורשת ישראל. אנו רוצים להתקדם למדינה יהודית אמיתית שמכבדת ושומרת קודשי ישראל, ושמה קץ לפלישתם של תרבויות ואידיאולוגיות זרות וטמאות לארצנו.

אנו רוצים להמשיך קדימה למדינה יהודית אמיתית, שמנהיגה קורא לאלוקי ישראל לעזרה בשעת צרה, מנהיג שמשבח משפחות עם אמא ואבא, ושם מבטו לתהלים של דוד המלך בשביל עצה וכיוון, מנהיג יהודי שמכיר בכך שכל חיסוני הקורונה ותרופות הם מתנות משמים, ולא רק כושר ההמצאה של הסטארטאפים הישראלים וגאונות האדם.

אנחנו לא רוצים לחזור למה שהיה, אדוני ראש הממשלה. אנו רוצים להתקדם למשימה שלנו כעם קדוש, וכמגדלור של מוסר אלוהי וצדק לעולם. קדימה!