יולי אדלשטיין לא מתחרט על התפטרותו: "מוכן לשלם מחיר כדי שתוקם ממשלה"

יו"ר הכנסת לשעבר בשיחה עם מנהיגי יישובים וראש מועצת שומרון: "החלת ריבונות תהיה במקרה הטוב מיידית ובמקרה הרע תוך כמה חודשים".

ערוץ 7 , כ"ו בניסן תש"פ

אדלשטיין
אדלשטיין
צילום: עדינה ולמן

יו"ר הכנסת היוצא ח"כ יולי אדלשטיין (הליכוד) התארח יחד עם ח"כ איילת שקד (ימינה) בערב הנהגות של יישובי השומרון, אותו מקיימת המועצה האזורית שומרון מדי שנה.

השנה התקיים האירוע באמצעות ''זום''. אדלשטיין התייחס למאמצים להקמת ממשלת אחדות והסיכויים להחלת ריבונות: "בנוגע להחלת ריבונות, אנחנו מדברים על ביצוע במקרה הטוב מיידי ובמקרה הרע תוך כמה חודשים של התוכנית הזו, וצריך להוסיף לזה שכחול לבן שמצטרפת לממשלה מבינה שהיא לא יכולה לחסום את האירוע הזה.

''אנחנו במצב שלא הכרנו כמותו, ואני מקווה מאוד שלא נפספס את ההזדמנות הזו, אנחנו בכיוון הנכון מבחינת המעמד של שטחי המולדת ביהודה ושומרון".

אדלשטיין לא מתחרט על התפטרותו מתפקיד יו"ר הכנסת, "אני לא מתחרט על המהלך שעשיתי, אם זה מה שהביא להקמת ממשלה בישראל, גם אם יש מחיר אני מוכן לשלם אותו". אדלשטיין ציין בסוף דבריו את הדרך מעוררת ההתפעלות בה מנהלת מועצה אזורית שומרון את משבר הקורונה והחמיא לראש מועצת שומרון על הנחישות והמקצועיות בהן הוא נלחם על הריבונות, על הבנייה ונגד הקורונה.

צילום: ללא קרדיט

חברת הכנסת איילת שקד התייחסה לפלונטר הפוליטי ואמרה: "אתם יקרים ללבי, המצב הפוליטי מאוד מורכב עבורנו, נכון שעל פי הסקרים מצבנו טוב, אבל אסור לפעול על פי סקרים וצריך להקים ממשלה.

''ראש הממשלה נמצא לפני חתימה עם גנץ על ממשלת אחדות. אנחנו מאוד מודאגים. בעיקר מאיבוד תיק המשפטים. השליטה בתיקים תעבור לשמאל ויש לזה מחיר גדול מאוד. אנחנו לא יודעים מה יהיה עם הריבונות. אנחנו מודאגים וחוששים", הודתה שקד.

ראש מועצת שומרון דגן אמר כי "ממשלת אחדות היא מה שמדינת ישראל צריכה היום ולכן זה צו השעה. כולנו היינו מעדיפים ממשלה לאומית אולם במצב העניינים היום, במשבר הכלכלי והבריאותי שכולנו חווים אין נכון יותר ממשלת אחדות ולכך אנחנו מייחלים. כך או אחרת אנחנו מצפים מהממשלה שתקום להבטיח שתהיה החלת ריבונות ביהודה ושומרון כבר בחודשים הקרובים כפי שהובטח".