מגפת קורונה
הרמטכ"ל אביב כוכבי נפגש עם ראש העיר ירושלים משה ליאון: "קשר הדוק"

רא''ל כוכבי נפגש עם ליאון וקיבל סקירה על המאבק העירוני בנגיף. "נמשיך לעשות יחד כל מה שנדרש כדי למנוע את התפשטות הקורונה בעיר".

ערוץ 7 , כ"ז בניסן תש"פ

כוכבי וליאון
כוכבי וליאון
צילום: ארנון בוסאני

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, אירח היום (שלישי) את הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי לביקור בעיר, במסגרת המאבק הלאומי בהתפשטות נגיף הקורונה.

במהלך הביקור ניתנה סקירה על ההתמודדות העירונית עם נגיף הקורונה, והתקיים ביקור בחמ''לים הרלוונטיים. את הרמטכ''ל ליווה מפקד פיקוד העורף, האלוף תמיר ידעי.

מנכ"ל העירייה, איציק לארי, הציג עיקרי הסוגיות שטופלו בעת זו, בדגש על סיוע לאוכלוסיה, הפעלת חמ"ל הקורונה, מידע והסברה, תפעול ולוגיסטיקה.

ראש העיר ליאון אמר "אנו בעתיה של תקופה מיוחדת, המצריכה התייחסות מיוחדת, והנהגה מקומית בטוחה, נמרצת ונחושה. כך אנו מנהלים את העיר ירושלים בשוטף, קל וחומר בעת זו. מדובר בעיר מורכבת מאד, עם מגזרים שונים ואתגרים רבים.

"מאז פרוץ המשבר, אנו מובילים תהליכים תקדימיים בכל מובן. אני שמח שהדבר נעשה בהצלחה. אני מודה לרמטכ''ל על הביקור, מוקיר את העשייה הברוכה של צה"ל בעת זו, ומעריך את השיח ההדדי והפורה בנושאים שעל הפרק''.

הרמטכ''ל אמר כי ״הסיוע כאן, בירושלים, הוא חלק ממאמץ צה״לי רחב בכל רחבי הארץ בו משתתפים לצד פיקוד העורף, גם אנשי אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אגף המודיעין, אגף התקשוב ויחידות נוספות. אני מודה לכם על שיתוף הפעולה והקשר ההדוק. נמשיך לעשות יחד כל מה שנדרש כדי לדאוג למנוע את התפשטות המגפה בעיר".