צעירי האיחוד הלאומי מדליקים וזוכרים

צעירי האיחוד הלאומי יזמו שורת פרויקטים לזיכרון השואה: הדלקת נר וירטואלי, שיחות עם ניצולים והפצת עדויות ברשת.

ערוץ 7 , כ"ז בניסן תש"פ

מדליקים וזוכרים
מדליקים וזוכרים
צילום: יחצ

עשרות אלפי גולשים הצטרפו למיזם הרשת ״מדליקים וזוכרים״ של צעירי האיחוד הלאומי, להדלקת נר וירטואלי לעילוי נשמת נספי השואה.

מגפת הקורונה גרמה לביטול מאות טקסי זיכרון ליום השואה והגבורה, ורבים נאלצו להישאר ספונים בבתיהם.

צעירי האיחוד הלאומי החליטו להרים את הכפפה ויזמו שורת מיזמים ייחודיים לזיכרון השואה בצורה שתהיה נגישה לכל, ותחבר את עם ישראל כולו לנספי השואה מחד, ולניצולים הגיבורים מאידך.

הצעירים בנו אתר ייחודי בשם ״מדליקים וזוכרים" אשר מהווה בצורה מסוימת תחליף לנרות הזיכרון המסורתיים. באתר ישנו מאגר גדול של קורבנות השואה, וכל מי שנכנס לאתר מקבל תמונה עם שם של נספה. את התמונה ניתן לשתף ברשתות החברתיות ובכך בעצם 'להדליק' נר וירטואלי לעילוי נשמתו של הנספה.

אלישיב רקובסקי, ממובילי "מדליקים וזוכרים" מספר כי "עשרות אלפי אנשים נכנסו לאתר כבר בשעות הראשונות ושיתפו נרות וירטואלים. משתתפים רבים חיפשו פרטים על הנרצח שקיבלו, ואף חלקם העלו פוסטים מרגשים בפייסבוק בהם הם מתייחדים עם זכר הנספה שקיבלו".

בנוסף, הצעירים החליטו לנסות ולסייע לניצולים עם בדידותם במיוחד בימים אלו, בהם הניצולים אינם יכולים לפגוש אף אחד. הצעירים ריכזו עשרות מספרי טלפון של ניצולי שואה, ולאורך יום הזיכרון לשואה בני הנוער והצעירים יתקשרו לניצולים, יקשיבו להם וידברו איתם.

כמו כן יקיימו הצעירים במהלך היום מיזם "קוראים וזוכרים". בכל שעה במהלך יום השואה, יפיצו הצעירים ברשתות החברתיות ובקבוצות ווטסאפ ייעודיות קטעי זיכרון - שירים, טקסטים וסיפורים מתקופת השואה ועל השואה. הקטעים מתחילים בשואה ומסיימים בגבורה ובתקומת עם ישראל.

נועם מלול, רכז צעירי האיחוד הלאומי, נרגש לנוכח ההשתתפות האדירה ומוסר: "בשלושת המיזמים המדהימים שהצעירים והנוער הרימו, ראינו התגייסות והשתתפות ענקית של אנשים מכל קצוות הקשת של עם ישראל. אנחנו מקבלים פידבקים מדהימים, שמח על הזכות שניתנה לי לעבוד יחד עם בני ובנות הנוער, הצעירות והצעירים מלאי תחושת השליחות לעם ישראל, ולהוציא לפועל יחד איתם מיזמים מרגשים וחשובים כאלה".

יהודה ולד, מנכ"ל האיחוד הלאומי, מסכם "התרגשתי לראות את הצעירים שגדלים בדור של גאולה ותקומת המדינה מחוברים לתקופת החושך וההסתר. היוזמות של צעירי המפלגה בהנצחה והזיכרון של השואה הם חלק מהעברת לפיד המסורת והגבורה של עמנו המיוחד מדור לדור".