אל על תפעיל טיסות מטען מסין לאיטליה

בימים הקרובים תחל אל על להפעיל שתי טיסות יומיות מסין דרך ישראל לאיטליה ובסך הכל צפויה להפעיל כ-150 טיסות הין אפריל לאוקטובר.

עדו בן פורת , כ"ז בניסן תש"פ

מטוס ה-777 של אל על בתצורת המטען החדשה
מטוס ה-777 של אל על בתצורת המטען החדשה
צילום: דוברות אל על

חטיבת המטענים של ''אל על'' חתמה על עסקה עם ענקית הלוגיסטיקה הגלובלית Kuehne + Nagel, במסגרתה תפעיל כ-150 טיסות מטען מסין לאיטליה עם ציוד למלחמה בקורונה.

בימים הקרובים תחל אל על להפעיל שתי טיסות יומיות מסין דרך ישראל לאיטליה ובסך הכל צפויה להפעיל כ-150 טיסות מטען בין החודשים אפריל לאוקטובר.

טיסות המטען של אל על בחזור מאיטליה יעברו דרך אנגליה, צרפת, גרמניה, הולנד ושוויץ בדרך לנתב"ג בישראל.

לטובת העסקה, אל על ביצעה הסבה של שני מטוסי נוסעים מסוג 777 לפעילות מטען ללא כיסאות, בעיקר להבאת ציוד למלחמה בקורונה. בנוסף, אל על מטיסה מטען בצי מטוסי הדרימליינר הן בבטן המטוס והן בהעמסה בסיפון העליון.

בתחילת השבוע בוצעה טיסת מטען בכורה של מטוס ה-777 בתצורה החדשה שלו משנגחאי לתל אביב, במסגרתה הוטסו ציוד רפואי ומיגון.

רונן שפירא, מנהל חטיבת המטענים באל על: "פרויקט זה מאפשר לאל על לפתוח טיסות קו סדירות למטען, ביבוא מאירופה על בסיס יומי, מלונדון, פריז, מילאנו, פרנקפורט, אמסטרדם וציריך. הוספת הטיסות מהווה תוספת קיבולת משמעותית למטען ביבוא מאירופה דבר שיאפשר לתעשיות הישראליות וליבואנים להחזיר את העסקים למסלולם בהקשר של החזרה לעבודה של המשק הישראלי".

יוסי כהן, מייסד KUEHNE+NAGEL ישראל: "אני שמח על כך שהצלחנו לייצר שיתוף פעולה פורה בין ענקית הלוגיסטיקה הגלובלית וחברת התעופה הלאומית של ישראל אל על. אני בטוח שלשיתוף הפעולה בינינו לבין אל על תהיה השפעה מכריעה על היכולת של העסקים במשק הישראלי לחזור לפעילות רגילה ולתעשיות כחול לבן לחזור ולהצליח".