אליעזר התרגש בצפירה: "מדינת ישראל היא נס"

תושב פדואל שהגיע לישראל לפני מספר חודשים התרגש במיוחד בעת צפירת יום הזיכרון. ''מרגיש זכות כל כך גדולה שאני פה''.

ערוץ 7 , כ"ז בניסן תש"פ

אליעזר ורעייתו (מימין) לאחר העלייה לישראל
אליעזר ורעייתו (מימין) לאחר העלייה לישראל
צילום: מועצת שומרון

אליעזר שוורץ שעלה לפני מספר חודשים מבלגיה לישראל, ומתגורר ביישוב פדואל בשומרון, שמע הבוקר (שלישי) לראשונה בחייו את צפירת יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

"אני כל כך מתרגש", סיפר שוורץ בהודעה ששלח לחבריו ביישוב, ''בדיוק שמענו את הצפירה של יום השואה. יצאנו מהבית ועמדנו. אני מרגיש זכות כל כך גדולה שאני פה בארץ, שעשינו עלייה ואנחנו חלק מהגאולה".

"כל כך התרגשתי", הדגיש. ''אני דור שני מהשואה אז אני מרגיש מאוד קרוב לזה. אני רוצה להגיד לכם כל הישראלים שגרים פה שהחיים בארץ שלנו זה לא מובן מאליו, זה ניסים שאנחנו פה בארץ".

שוורץ עלה לארץ כחלק מפרוייקט העלייה הקהילתית של המועצה האזורית שומרון, "אנחנו ממש באמצע תהליך הגאולה. עד כמה שאני יודע לא היה כזה דבר, מדינה שקמה במהירות כל כך מהר מעפר למדינה שכל כך מתקדמת, אני מודה לה' שיש לי את הזכות להיות פה בארץ".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, התרגש לשמוע את דבריו של אליעזר: "אליעזר ומשפחתו הם עדות לניצחון שלנו על הנאצים, מעטים מול רבים, חלשים בכוח אך חזקים ברוח ובאמונה. בשנים האחרונות קלטה המועצה משפחות שהגיעו מצרפת ומבלגיה ועשו עלייה לארץ הקודש ובחרו לגור אצלנו בשומרון, בדיוק כמו משפחתו של אליעזר. אנחנו והישובים עושים כל שביכולתנו לסייע לעולים באמצעות מיזם העלייה הקהילתית שיזמנו במועצה וכן בקליטה ביישובים השונים''.