לראשונה ייחקר תפקוד בית חולים ממשלתי

מבקר בית החולים וולפסון יבדוק את תפקודל המוסד מאז פרוץ המגפה. בין השאר תיבדק היערכות ומוכנות הצוות הרפואי למניעת הידבקות בנגיף.

ערוץ 7 , כ"ח בניסן תש"פ

בית החולים וולפסון
בית החולים וולפסון
המרכז הרפואי וולפסון

מבקר בית החולים הממשלתי וולפסון שבחולון, אסף גנץ, פתח בחקירת הטיפול בחולי קורונה והתמודדות המוסד הרפואי עם המגיפה. כך מדווח העיתון 'שראל היום'.

על פי הדיווח ממצאי החקירה יוגשו למנהלת בית החולים ענת אנגל ולהנהלת משרד הבריאות. זוהי החקירה הראשונה במערכת הבריאות בארץ, שעוסקת בנושא הזה.

המבקר יבדוק את קבלת ההחלטות בהנהלת בית החולים, ההיערכות והמוכנות בוולפסון לטיפול בחולי קורונה בין ינואר לאפריל השנה, את הטיפול עצמו, את ההיערכות ומוכנות ההגנה על הצוות הרפואי מפני הידבקות בנגיף, את בדיקות הקורונה בבית החולים לעובדים ולחולים, את הבינוי של המחלקות המיוחדות לקורונה ואת ההצטיידות במכונות הנשמה ותרופות.

במסגרת החקירה המיוחדת תיערך גם בדיקת מעקב אחר התיקון של הליקויים החמורים במניעת זיהומים, כפי שכבר התגלו בחקירה קודמת של מבקר בית החולים שנערכה ב־2019 והוגשה כבר לתגובת הנהלת ביה"ח. בחקירה החדשה בנושא הקורונה ייבדק אם תוקנו הליקויים החמורים שכבר התגלו במניעת הזיהומים ומה לגבי הידבקות של חולים, רופאים ואחיות בקורונה בתוך וולפסון.