זו הצעת נתניהו לימינה

ראש הממשלה הציע במהלך פגישת הוידאו שקיים עם השר בנט לתת למפלגה את תיק השיכון, תיק ירושלים ואת משרד החוץ בחצי השני של הקדנציה.

ערוץ 7 , כ"ח בניסן תש"פ

בנט ונתניהו
בנט ונתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו וצוות של הליכוד נועד בועידת וידאו הערב (שני) עם יו"ר ימינה שר הביטחון נפתלי בנט ועם נציגו טל גן-צבי.

בחדשות כאן דווח כי בפגישה הציע ראש הממשלה למפלגה את תיק השיכון עם הרחבות לכל הקדנציה ואת תיק החוץ לחצי השנה שלה. בנוסף הוצע למפלגה תיק ירושלים.

הדברים לא נאמרו באופן מפורש בדיון, אבל בימינה לא מרוצים מההצעה ודורשים עוד לפחות סגן שר אחד וראשות ועדה משמעותית - ייתכן שוועדת החוקה.

גורמים במפלגה אמרו שמי שמוביל קו תקיף נגד ההצטרפות לממשלת האחדות של נתניהו וגנץ הוא שר התחבורה ויו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ'.

לדבריהם, סמוטריץ' טוען שמבחינה אידיאולוגית ההשתתפות בממשלה עלולה לגרור את ימינה להידרש לתמיכה במהלכים שהיא מתנגדת להם כיום - הן מהבחינה הכלכלית והן מהבחינה המדינית.

שתי המפלגות, הליכוד וימינה, פרסמו הודעה משותפת בתום המפגש בה נאמר, "הפגישה הייתה חיובית. סוכם כי תיקבע פגישת המשך".

מוקדם יותר נודע כי כלפי יהדות התורה היה ראש הממשלה נדיב הרבה יותר ונענה לכל דרישות המפלגה. המשא ומתן בין הצדדים נמשך פחות מחצי שעה בפגישה טלפונית שהתקיימה היום.

יהדות התורה תקבל לצד תפקידי שר הבריאות ויו"ר ועדת הכספים גם שני סגני שרים, את ראשות ועדת העבודה והרווחה או הכלכלה, תפקיד של סגן יו"ר כנסת ונציג בוועדה למינוי דיינים.

לצד זאת הובטח ליהדות התורה כי יישמר הסטטוס קוו מבחינה דתית ויתקיים דיון על הכנסת תקציבי הישיבות ומוסדות התורה לבסיס התקציב.

גורם בכיר במפלגה אמר בתום הפגישה, "קיבלנו הכל, זה המשא ומתן הקואליציוני הקל ביותר שהיה לנו אי פעם".