תערוכת צילומים בהם מככב דגל ישראל

לרגל יום העצמאות ה-72 למדינת ישראל מציגה האמנית והצלמת יהודית הרפז, תערוכת צילומים מיוחדת של 72 תמונות צבע בהם מככב דגל ישראל.

קובי פינקלר , כ"ט בניסן תש"פ

הדגל שלי
הדגל שלי
צילום: יהודית הרפז

תערוכת צילומים מיוחדת של 72 תמונות צבע בהם מככב דגל ישראל נפתחת היום.

התערוכה המיוחדת הזו הוא פרי יצירתה של יהודית הרפז שבמהלך העשור האחרון הסתובבה ברחבי הארץ ובעולם וליקטה תמונות ייחודיות של דגל ישראל.

התערוכה היתה אמורה להיפתח באירוע פתיחה מרגש ערב יום העצמאות אך בשל הקורונה החליטה להעלות את התערוכה לאתר ולאפשר לכל חובבי הדגל לצפות בתערוכה און ליין.

ומהיכן הרעיון? אני שואל ויהודית הרפז משיבה "אני אוהבת את הדגל שלנו ונהנית לראות אותו כל הזמן. משחר ילדותי הוא מלווה אותי, יש לנו קשר עין וחיבור בלב. בגן, בתנועת הנוער, בצבא, לכל מקום הוא הולך איתי וממלא אותי גאוה.

לאתר התערוכה

יש לי אהבה מיוחדת לדגל ישראל שלנו. אני מחפשת ומצלמת אותו בכל מקום שאליו אני מגיעה בארץ ובעולם, בים, באויר וביבשה. בעשור האחרון האהבה שלנו באה לידי ביטוי באין סוף צילומים שלו. הוא הדוגמן הכי מצולם שלי. כמו שאומרים, "יש לו את זה״ כמי שמטיילת רבות הן ברחבי ישראל והן בחו"ל תיעדתי במצלמה את דגל ישראל באלפי תמונות מתוכן בחרתי את ה- 72 שמאחוריהן עומד סיפור ייחודי". ומוסיפה, "את התערוכה תכננתי כמובן לפתוח ערב יום העצמאות בגלריה אך בשל המצב הנוכחי נאלצתי לוותר על הרעיון ולהעלות את התמונות לאתר העומד לרשות הקהל הרחב".

לגבי השם של התערוכה מספרת הרפז: " בחרתי לקרוא לפרויקט ״ הדגל שלי - בכל מצב״ חשוב דווקא בתקופה כזאת של משבר להיות אופטימיים כי יש לנו במה להתגאות הצלחנו להגיע להישגים ולבנות כאן מדינה מדהימה".

בין התמונות בתערוכה: דגל ישראל מתנוסס מול בניין האיחוד האירופי, דגל ישראל במסע באושויץ, הדגל בכותל, ציור של הדגל שציירה נכדתה בת ה7 של יהודית, דן בירן - חוקר המורשת ההיסטורית של דגל ישראל ומי שהניף את דגל ישראל על הר הבית ב1967, דוד כהן, איש המחתרות בן ה-88 שמקדיש חדר שלם בביתו למבחר דגלי ישראל וסיפורי מחתרות והשנה אף בחר להתחפש לדגל ישראל, הדגל בחדר האורחים בבית הנשיא, דגל המדינה ליד מצבות הנופלים בבית הקברות הצבאי הר הרצל , ואף תמונה מהשבוע האחרון- יהודית עצמה עוטה מסיכת דגל ישראל ועוד ועוד..

וקצת על יהודית הרפז, צלמת חברתית ילידת חיפה, בת 61, תושבת בית זית, נשואה ואם לארבעה ילדים וסבתא לאחד עשר נכדים, כשדרך הצילום שואפת הרפז לתת ערך ולתרום לחברה המגוונת בישראל.