מעל 19,000 איש כבר אימצו נופלים, גם זק"א הצטרף

מיזם האיחוד הלאומי לאמירת אל מלא רחמים ופרק תהילים אישי לכל אחד מחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה מתקרב להשלמת היעד.

ערוץ 7 , ל' בניסן תש"פ

הר הרצל
הר הרצל
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לקראת יום הזיכרון ובשל איסור ההגעה לבתי העלמין יצאו השבוע באיחוד הלאומי במיזם ייחודי ״אמץ נופל״ במסגרתו כל חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה יזכו ביום הזיכרון לאמירת פרק תהילים ותפילת אל מלא רחמים ע״י הנרשמים למיזם.

עד כה אומצו מעל 19,000 נופלים במערכות ישראל וחללי פעולות האיבה ע״י אזרחי ישראל כאשר ביממה האחרונה הצטרפו למיזם גם אלפי מתנדב זק״א.

הנרשמים באתר האינטרנט הייחודי מוסרים את פרטיהם (שם וטלפון) ומקבלים בחזרה הודעת סמס עם שם אחד הנופלים, תאריך נפילתו, מקום מנוחתו והפניה לסיפור חייו ומותו באתר יזכור או באתר הביטוח הלאומי במידה ומדובר בחלל פעולות איבה.

במהלך יום הזיכרון ובסמוך לצפירה יקבלו הנרשמים הודעה נוספת עם קישור לתפילת אל מלא רחמים ופרק התהילים שיתבקשו לומר לזכר הנופל או הנופלת אותו אימצו.

יש לציין כי המערכת מכילה את כל הנופלים כך שגם חלל שאינו יהודי יזכה השנה באמירת התפילה ופרק תהילים אישי.

מנכ״ל האיחוד הלאומי יהודה ולד אמר "בתקופה הקשה הזו שוב מתגלות העוצמות המדהימות של עם ישראל. ההירתמות המהירה של אלפים לאמץ אל ליבם את הנופלים על תקומת המדינה מעידה על ערבות הדדית ומהווה עיטור של עוז וגבורה לעם ישראל כולו. התגובות שאנו מקבלים מכל חלקי האוכלוסיה הישראלית, ממשפחות שכולות וממאמצי הנופלים, מרגשות עד דמעות".

יהודה משי זהב, יו"ר זק"א הוסיף "גם בימים של סגר ובידוד, לא נשכח את גיבורינו וחיילינו קדושי עליון שנפלו על קידוש השם במערכות ישראל ופעולות האיבה. גם אם לא נוכל לעלות לקברם, נזכור אותם ונאמץ אותם אל ליבנו כל אחד ואחד, באמירת אל מלא רחמים ופרק תהילים.

ברגעים של דממה נתייחד עם הנופלים, נרכין ראש בכאב של שכול ונתייחד עם הנופלים על קדושת העם והארץ".