כולנו 'פלאפל כרמי'

בואו לא נאבד את התקוה ,זה ייקח קצת זמן להפעלה מחדש של המכונה. כולנו נצטרך סבלנות, הבנה וכמובן עזרה הדדית.

אברהם אזולאי , ב' באייר תש"פ

יובל כרמי
יובל כרמי
צילום: חדשות 13

מדוע יובל כרמי ריגש את כולנו כל כך? למעשה, מכיוון שכולנו באותה סירה. כל בוקר, במשך חודשיים, אנו מתעוררים ותוהים: ''חלמתי? האם מה שקורה לנו אמיתי?"

ופתאום הרשו לנו לצאת לעבוד. אבל הנה, זה לא כל כך ברור, זה אפילו מסובך מאוד, כמו התקופה שלאחר המלחמה, מעבר חדש של המדבר.

האם יתכן שבגלל נגיף בלתי נראה ופוגע, מיליון ישראלים הפכו ל"פלאפל כרמי", ללא משאבים אמיתיים, עם עתיד לא ברור? דמעותיו של יובל מאשדוד נגעו לנו מכיוון שאחד מכל ארבעה פעילים בישראל נקלע למצב זהה, חזרה לבראשית, בגיל 30, 40, 50 או אפילו 60 שנה, ללא רשת ביטחון.

אתה הולך להגיד לי "תעריך שאתה בריא", ואתה צודק. תוסיף וגם ותגיד "תודה" שההורים שלך במצב טוב ושמחים וזה גם נכון. "וגם שעדיף להיות בישראל ולא באירופה או בארצות הברית", וכאן אני שוב מודה, אבל כמו שאומר בצדק דוברנו החדש כרמי המבולבל, אנחנו צריכים להאכיל משפחה, לשלם עבור המשכנתא ולשמור על הערך שלנו כבני אדם... וזה כמעט בלתי אפשרי כרגע ומסיבות רבות.

שני מיליון קשישים או תשושי נפש מאוכלסים בביתם, ולכן כמעט ולא צורכים יותר. מיליון משקי בית נמצאים במצב אבטלה, או בהפסקה זמנית לתקופה בלתי מוגבלת. תוסיפו לזה אלפי אנשים, בוסים עצמאים במגזרים מסוימים בעצירה מוחלטת, ללא תגמול, מכיוון שאין יותר תיירות, אין יותר טיולים, אין יותר מופעים, אין יותר הופעות, אין יותר פרסום וכו '... הזמרים שרים בסלון שלהם הקומיקאים במרפסת שלהם, העיתונאים על הספסל שלהם, כולם מול מסך קטן ובחינם.

נו באמת, בואו לא נאבד את התקוה ,זה ייקח קצת זמן להפעלה מחדש של המכונה. כולנו נצטרך סבלנות, הבנה וכמובן עזרה הדדית. יש לקוות שזה לא יהיה הג'ונגל ושכולם ישרדו לא רק החזקים.

מסר של תקווה מאת עולה מצרפת! בערפל הסמיך הזה: בעוד כמה חודשים, כשכל זה יהיה מאחורינו, עלינו להיערך למהפך גדול, ממד אחר. לא, אני לא מתכוון להודיע על בואו של המשיח( יש מומחים יותר מימני) בואו נגיד רוח של גאולה: העלייה המאסיבית של יהודי העולם כולו, אני מרגיש את זה, אני יודע את זה ... לזה ציפינו מאז הקמת מדינת ישראל תתרחש סוף סוף. רוב יהודי העולם יהיו פה, סוף סוף על אדמתם, ביחד!