ח"כ שלמה קרעי למבקר: הגן על דן אלדד

ח"כ שלמה קרעי פנה למבקר המדינה: פתח בחקירה על טענות מ"מ פרקליט המדינה והוצא צו הגנה כחושף שחיתויות.

ערוץ 7 , ג' באייר תש"פ

ח"כ שלמה קרעי
ח"כ שלמה קרעי
צילום: חזקי ברוך

חה"כ ד"ר שלמה קרעי מהליכוד פנה למבקר המדינה בתפקידו כנציב פניות הציבור בעקבות טענותיו של מ"מ פרקליט המדינה, עו"ד דן אלדד, על ההתעמרות המסתמנת של היועץ המשפטי לממשלה כלפיו.

בפנייתו ביקש קרעי מהמבקר לחקור את טענותיו של מ"מ פרקליט המדינה כלפי מנדלבליט ובהתאם לסעיף 45א לאותו חוק, לבחון הוצאת צו הגנה כחושף שחיתותיות להגנה על דן אלדד.

במכתבו של ח"כ שלמה קרעי נכתב, "בהודעתו לתקשורת, הצהיר מ"מ פרקליט המדינה כי יש בידיו חומר בבדיקה הנוגע ליועץ המשפטי לממשלה, אשר הוביל להתעמרותו של האחרון כלפיו ודרישתו לא להאריך את כהונתו כמ"מ".

"עניין זה בעל חשיבות ציבורית עצומה לשלטון החוק ולבירור השחיתויות כפי שמ"מ פרקליט המדינה העיד בעצמו", ציין קרעי.

כסכור, אתמול פנה אלדד למבקר המדינה מתניהו אנגלמן בנוגע לבדיקה שהוא עורך בעניין היועץ המשפטי לממשלה בהקשר לפרשת הרפז. בהמשך הבהיר אלדד כי הבדיקה איננה מתייחסת למעשים שעש או לא עשה מנדלבליט, אלא לעניינים הקשורים בו.

בין היועץ לממלא מקום פרקליט המדינה קיימת מתיחות מאז הודיע אביחי מנדלבליט בשבוע שעבר כי קיימת מניעה משפטית להאריך את כהונתו של אלדד. "עמדתי המשפטית היא כי לאור מאפייניו המיוחדים של התפקיד, בהיעדר ועדת איתור, עמדת היועץ המשפטי לממשלה ביחס למינוי היא בעלת משקל משמעותי, וניתן לסטות ממנה רק מטעמים כבדי משקל ביותר".