גלעד ארדן: מותר להתפלל במניין ביום העצמאות

למרות הסגר הצפוי הבהיר השר ארדן כי על פי ההנחיות יותר להתפלל במרחב הפתוח סמוך לבית גם ביום העצמאות.

מיכל לוי , ד' באייר תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

לקראת הסגר הצפוי ביום העצמאות, הבהיר היום (ג') השר לביטחון הפנים גלעד ארדן כי על פי ההנחיות מותר להתפלל במרחב הפתוח סמוך לבית.

"לאור פניות שקיבלתי ולאחר בירור משפטי אבקש להבהיר: מותר לצאת לשם תפילה במניין במקום פתוח בחוץ (עד למרחק של 500 מטר מהבית ) גם היום בערב ומחר ביום העצמאות", כתב ארדן בחשבון הטוויטר האישי.

ארדן הוסיף כי כל זה "כמובן שעם מסכות ובמרחק של שני מטרים בין מתפלל למתפלל".

על פי החלטת הממשלה החל מהשעה 17:00 ועד מחר בשעה 20:00 יוכל אדם לצאת מביתו רק לצורך הצטיידות בתרופות ובמוצרים חיוניים בלבד וקבלת שירותים חיוניים בלבד בתחום יישוב מגוריו, אלא אם בתחום זה לא קיימים שירותים אלו, ואז יוכל לקבלם ביישוב הסמוך ליישוב מגוריו. בתקופה זו תופסק פעילות התחבורה הציבורית.

על פי נתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר, מספר הנפטרים מנגיף הקורונה בישראל עלה ל-208. מספר הנדבקים טיפס ל-15,589, בהם 117 חולים במצב קשה ומהם 94 מונשמים. 7,375 ישראלים החלימו מהנגיף.

מוקדם יותר עדכן בית החולים רמב"ם בחיפה על שיפור קל במצבה של הילדה בת ה-11 שאושפזה במצב קשה בבית החולים לאחר שנדבקה בנגיף הקורונה.

הילדה עברה שתי בדיקות לאבחון קורונה, מהן עלה כי היא כבר לא נושאת את הנגיף. כמו כן, יש שיפור קל בסיבוכים מהם סבלה. הילדה הועברה מחדר הלחץ השלילי לחדר טיפול מוגבר. היא עדיין מונשמת ומורדמת.