שונה ועוצמתי: כך ייראה טקס המשואות

רנ''ג יורם שמחון, סגן מפקד טקס הדלקת המשואות, מספר בערוץ 7 על הטקס שיתקיים בהר הרצל כמעט ללא דגלנים אך עם הרבה גאווה ישראלית.

רב נגד במיל' יורם שמחון , ד' באייר תש"פ

הטקס בשנה שעברה
הטקס בשנה שעברה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בשנת 2016 קיבלתי טלפון משמעון דרעי, מפקד טקס המשואות הנוכחי שסיפר לי שהוא מפקד טקס המשואות החדש והציע לי להצטרף כעוזרו. חשבתי יומיים וקפצתי על ההזדמנות וכעת זו השנה השלישית שלי.

אנו, מפקדי הטקס, עובדים בכל שנה על ההכנות לטקס מספר חודשים לפני יום העצמאות על מנת שהחלק הצבאי יהיה בצורה הטובה ביותר.

אנחנו ממיינים את הדגלנים על פי שלושה פרמטרים שהם בריאות החייל, מוטיבציה וקורדינציה. על מנת שיהיה לנו את החיילים המתאימים ביותר למשימה. לאחר מכן אנו מתחילים בחזרות מפרכות לשם מתן תצוגה גבוהה בטקס.

בשנתיים האחרונות עמלנו רבות על הטקס לשם הצלחתו. השנה קיימנו חזרות אך לאחר שבועיים בהם תרגלנו וכבר סיימנו את כל הצורות, נאלצנו להפסיק בשל משבר הקורונה.

יורם שמחון
צילום: דובר צה"ל

אין ספק שזה היה מוזר, בתור סגן מפקד טקס המשואות והעברת הדגלים הראשיים, הרגשתי שמשהו אחר הולך להיות השנה. לא נראה את אירוע הדגלנים והצורות בטקס. אך נראה את חוליית הדגל הכוללת 16 דגלנים של חיל הים ופיקוד הצפון. חיל הים יעבירו לפיקוד צפון את הדגל.

קיום הטקס על אף ההגבלות והייצוג הצבאי האמנם קטן, אך משמעותי מאוד, מראה את חשיבות הטקס ואת עוצמתו, זה ה-טקס.

השנה אני, שאר מפקדי הטקס והאנשים שעומלים עליו לילות כימים בחודשים האחרונים, נראה את הטקס כמו כלל האזרחים מהבית. צילמנו את כלל הטקס בשבוע האחרון.

אני קורא לכולם לראות את הטקס ולהנות ממנו, אלו ימים לא פשוטים אך כולנו עם אחד חזק ומאוחד.
חג שמח לכולם ולתפארת מדינת ישראל.