השר יואב גלנט: לא מאמין שבג"ץ ילך נגד החוק

השר יואב גלנט תוקף את האפשרות שבג"ץ יתערב בהסכם הקואליציוני או ימנע מנתניהו להרכיב ממשלה, "נגד התערבות בג"ץ בנושאים פוליטיים".

ערוץ 7 , ו' באייר תש"פ

יואב גלנט
יואב גלנט
צילום: TPS

עוצר הראיונות בליכוד הסתיים ובכירי המפלגה נשלחו לתקשורת על מנת ליצור לחץ תקשורתי נגד התערבות של שופטי בג"ץ בהקמת ממשלת האחדות.

השר יואב גלנט (ליכוד) הבהיר הבוקר (חמישי) בראיון לרשת ב' כי הוא מצפה משופטי בג"ץ שלא לפגוע באפשרות להקים ממשלת אחדות.

"אני רואה רק תרחיש אחד, הקמת ממשלת אחדות, ואני מאוד מקווה שזה יקרה במהרה", אמר גלנט, "אני לא מעלה על דעתי שבג"ץ ילך נגד ההכרעה של מיליוני אנשים שידעו בדיוק מה המצב, יתרה מזאת, הוא בוודאי לא ילך נגד החוק והחוק קובע באופן מפורש שראש ממשלה יכול להמשיך בתפקידו כל עוד אין פסק דין חלוט נגדו".

"אני בכלל נגד התערבות של בג"ץ בנושאים הפוליטיים", הוסיף גלנט, "עם כל הכבוד לחמישה שופטים או לאחד עשר שופטים, הכנסת יונקת את כוחה מהצבעת העם, היא ממנה ממשלה בהתאם לכך וזוהי הדמוקרטיה. כל היתר נמצא בסדר קדימויות פחות חשוב".

גלנט הדגיש כי אין מוצא אחר למשבר הנוכחי מלבד ממשלת האחדות עליה הוסכם, "ממשלת האחדות שהוקמה היא הפשרה האחרונה והקשה שהגענו אליה לאחר שלוש מערכות בחירות שבהם ההכרעה לא היתה ברורה".

"אני רואה בהסכם את הרע במיעוטו", הסביר גלנט, "הייתי מעדיף ממשלה ימנית חזקה, כמו שהציבור מעדיף. יש רוב ימני בכנסת – גם בגוש השני יש חברי כנסת ימניים, שמסיבות כאלה ואחרות לא בגוש שלנו. זאת הממשלה שהייתי מעדיף".