הסכם ממון – כל המידע ושירות עד הבית במחיר הכי אטרקטיבי

החלטתם לערוך הסכם ממון? בואו להכיר את היתרונות וסוגי הסכמי הממון! כל זאת ועוד בכתבה הכוללת שירות עריכת הסכם ממון בשירות אישי

תגיות: גירושים
תוכן שיווקי , ו' באייר תש"פ

הסכם ממון
הסכם ממון
צילום: ISTOCK

מדוע חשוב לערוך הסכם ממון?

בני זוג העומדים בפני נישואין, מתחילים את החיים באהבה ובאושר גדולים מתוך אמון הדדי מלא, רחוקים מאוד מהתרחיש בו הם רבים ומתגרשים.

אך המציאות, לפיה אלפי זוגות מתגרשים מידי שנה מוכיחה כי רצוי לערוך הסכם ממון שכן, כל אחד מאתנו דואג לביטוחים שונים על מנת להיערך לתרחישי חיים כגון: ביטוח חיים, ביטוח סיעודי וכו' לכן, כדאי להיערך מראש לתרחיש של גירושין באמצעות עריכת הסכם ממון. רוב הסכסוכים הקשורים בגירושין הם כספיים ונסובים סביב החשש של שני הצדדים להישאר ללא יכולת כלכלית.

הסכם ממון מסודר וחוקי, מגן על שני הצדדים. למעשה, זהו חוזה משפטי הנחתם בין בני זוג שמטרתו להסדיר את הפן הכספי ביחסים שלהם. מטרתו להבטיח כי זכויותיהם של שני בני הזוג נשמרים לאחר הפרידה וכי אף אחד מהם לא יצא מופסד כלכלית כתוצאה מכך.

סעיפים המוסדרים במסגרת הסכם ממון

הסכם ממון מתמקד במספר סעיפים אשר מטרתם להסדיר את המערכת הכלכלית של הזוג במקרה של פרידה ביניהם:
- חלוקת רכוש לפני נישואין: נדל"ן, דירות מגורים ועסקים שהיו לכל אחד מבני הזוג לפני הכניסה לנישואין
- חלוקת הרכוש שנצבר במהלך הנישואין (חלוקה שווה או בין כל אחד מבני הזוג על פי מה שצבר)
- כספים בחשבונות בנק, מתנות, ירושות, מטלטלים, רכבים, זכויות סוציאליות ממקום עבודה(פנסיות, קרן השתלמות).
- זכויות בקניין רוחני – אתר אינטרנט, דף פייסבוק

יתרונות עריכת הסכם ממון

הסכם ממון מעניק שקט נפשי לחיי הזוגיות וממקד אותם ביחסים הבינאישיים והרגשיים. יתרונות בולטים נוספים:
- הבעת אמון ומחווה רגשית בין בני הזוג. ההצהרה שמערכת היחסים בין בני הזוג מבוססת על אהבה, אהדה ורגש ולא על אינטרס אחר.
- הבטחת העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג – במקרה של פרידה, הסכם ממון מסדיר את מערכת היחסים הכלכלית מראש ובכך למעשה הוא מונע מאבקים משפטיים וסכסוכים מיותרים.
- חוסך זמן בהליך גירושין – במקום לבזבז כסף יקר במאבקים אצל עורכי דין, ניתן להגיע להסכם גישור מהיר ולחסוך כאבי לב רבים ומריבות מיותרות מאחר והסכם הממון מעגן את מערכת היחסים הכלכלית לאחר הפרידה.
- הגנה על ירושות עתידיות- ניתן לעגן בהסכם ממון כי כל ירושה עתידית אותו קיבל כל צד תהיה שייכת אך ורק אליו.
- צמצום הסיכוי לסרבנות גט- במסגרת ההסכם, ניתן לעגן קנס כספי המוטל במידה של עיכוב בקבלת גט.
- הגנה על זכויות כלכליות של הילדים- במקרה של נישואים שניים (פרק ב' בחיים), הסכם ממון מעגן ושומר על הרכוש של כל צד ומאפשר חלוקת רכוש מנישואים ראשונים במקרה של פרידה. בנוסף, במקרים הללו מומלץ לערוך גם צוואה בכדי שאם חלילה יקרה אסון לא צפוי לאחד מהצדדים, חלוקת הרכוש לילדי בני הזוג לא תיפגע.

סוגי הסכמי ממון נפוצים:

הסכם ממון לפני נישואים

לאחרונה, יותר ויותר אנשים, בוחרים לערוך הסכם ממון לפני נישואין הנחשב לצעד פרקטי שכדאי לשקול בחיוב. מדובר על חוזה משפטי הנערך בין בני זוג שמטרתו, להסדיר את הרכוש והנכסים של כל אחד מהצדדים ולקבוע מה תהיינה הזכויות והחובות של כל אחד מהם במקרה של פרידה. החוזה אינו עוסק רק ברכוש אלא גם בחובות שכל אחד מהצדדים מביא אל הקשר. ללא הסכם טרום נישואין, יתחלקו הרכוש והחובות בין בני הזוג באופן שווה. רצוי לבחור בעריכת הסכם ממון המותאם אישית ונערך על ידי עורך דין מומחה המגיע לבית הזוג ועובר עמו על כל הנקודות והסעיפים החשובים בו.

הסכם ממון לאחר נישואין

זוגות רבים בוחרים לערוך הסכם לאחר נישואין על מנת לשמור על האינטרסים שלהם במקרה של פרידה. חשוב לזכור כי אמנם הקשר בין שני בני הזוג יכול להיות טוב ולהיראות כאילו הוא ימשך לנצח אך למעשה דברים עלולים להשתנות עם השנים. לכן, חשוב לחתום על הסכם ממון במטרה למנוע סכסוכים כספיים ומאבקים משפטיים העלולים להימשך על פני שנים ארוכות. הסכם ממון לאחר נישואין הוא חוזה הנחתם בין בני זוג המסדיר את חלוקת הרכוש ביניהם במקרה פרידה. מומלץ לבחור בשירות הסכם ממון עד הבית בליווי עורך דין מנוסה המתמחה בתחום שיוכל לספק לכם את כל המידע הנחוץ לכם לצורך הבנה והסכמה הדדית על סעיפי ההסכם.

הסכם ממון בין ידועים בציבור

בשנים האחרונות, הפך הסכם ממון בין ידועים בציבור לפופולרי ביותר. זוגות רבים בוחרים לחיות ביחד מבלי להתחתן. דבר המביא את הצורך להסדיר את חלוקת הרכוש שלהם במקרה של פרידה. זוגות המעוניינים לשמור על זכויותיהם ולא לחלוק את הרכוש שלהם, חייבים לדאוג לעצמם להסכם ממון מקצועי אשר יפרט בצורה ברורה ומדויקת את חלוקת הרכוש המתאימה להם.

חשוב לערוך הסכם ממון בין ידועים בציבור המותאם ספציפית לנסיבות ולדרישות של בני הזוג עם עורך דין המגיע עד הבית ומספק ייעוץ מקצועי ועונה על כל השאלות שלכם אודות כל סעיף וסעיף בחוזה. ההסכם מגדיר מפורשות מהו רכוש נפרד ומהו רכוש משותף לשני בני הזוג ומעגן בצורה ברורה, איזה רכוש מחזיק כל אחד מהצדדים. הסכם ממון בין ידועים בציבור אין צורך לאשר אצל נוטריון או בבית המשפט היות והוא תקף מהרגע בו שני בני הזוג חתמו עליו.

הסכם מממון נוטריוני

הסכם ממון איננו חוזה רגיל ולכן, לא די בחתימתם של שני הצדדים על מנת להעניק לו תוקף מחייב. רק הסכם ממון נוטריוני המאושר על ידי נוטריון או בית משפט הוא בעל תוקף משפטי מחייב על כל המשמעויות המשתמעות מכך. חשוב להבין כי ההבדל בין הסכם ממון הנחתם לפני נישואין לבין כזה הנחתם לאחר נישואין, הוא כי הסכם ממון הנחתם לאחר נישואין יכול להיחתם בבית משפט בלבד לעומת הסכם הנחתם לפני הנישואים אשר יוכל להיחתם הן בבית המשפט והן אצל נוטריון.

הליך אישור הסכם ממון אצל נוטריון נועד לצורך וידוא ההבנה כי סעיפי ההסכם ברורים ונהירים לזוג וכי הם חותמים עליו ברצון חופשי ובהסכמה מלאה והדדית. הנוטריון מגיע בשירות אישי עד הבית ומוודא את זהותם של הצדדים על ידי תעודת זהות או דרכון ולאחר שיחה בה מוודא הנוטריון כי ההסכם מובן לבני הזוג וכי הם מבינים את השלכותיו . לאחר חתימה על הסכם ממון נוטריוני מקבל ההסכם תוקף משפטי ומחייב.

הסכם חיים משותפים

הסכם חיים משותפים נועד, להסדיר את מערכת היחסים הכלכלית בין שני בני זוג הבוחרים במגורים משותפים ללא חתונה. בין הזוגות החותמים על הסכם חיים משותפים ניתן למצוא זוגות חד מיניים, זוגות אשר אינם יכולים להינשא בעקבות חוקי מדינה (כהן וגרושה או יהודיה ונוצרי) או זוגות שפשוט בחרו באופן אקטיבי להימנע ממוסד הנישואין. בכל מקרה יש צורך לערוך הסכם ממון בין ידועים בציבור על מנת להגן על זכויותיהם של שני בני זוג במקרה של פרידה.

הסכם זה מאפשר לבני זוג חיים שקטים ושלווים היות והוא מסדיר את כל עניין חלוקת הרכוש ביניהם במקרה של פרידה. הדבר מבטיח כי היחסים ביניהם יהיו חפים מכל אינטרס כלכלי, דבר שלא פעם חשוב מאוד להצלחת הקשר. כמו כן, יש לציין כי הסכם מסוג זה מעניק הגדרה פורמלית לקשר בין בני הזוג. הסכם חיים משותפים חייב להתחיל בהצהרה של שני בני הזוג לגבי היותם ידועים בציבור המנהלים משק בית משותף, סעיף זה הכרחי במיוחד לצורך אישור ההסכם על ידי בית משפט לענייני משפחה.

הסכם ממון באנגלית

הסכם ממון הנו חוזה משפטי הנחתם בין בני זוג על מנת להסדיר את חלוקת הרכוש ביניהם במקרה של פרידה. אמנם רובנו לא מעוניינים לחשוב על פרידה בתחילת הקשר אך חשוב לזכור כי הכל עלול להשתנות ואין לדעת מה צופן העתיד. לכן, מומלץ להתכונן מראש לכל תרחיש. במיוחד, כאשר מדובר על רכוש או נכסים. כאשר מדובר על בני זוג שאינם דוברים עברית שוטפת, מומלץ לערוך את ההסכם בשפת האם שלהם במטרה להבטיח הבנה מלאה של כל סעיפי ההסכם.

מומלץ להיעזר בשירות עריכת הסכם ממון עד הבית באנגלית הנערך על ידי עורך דין המתמחה בעריכת הסכם ממון מותאם אישית לדרישות ולצרכים של בני הזוג באווירה נינוחה ורגועה. הסכם ממון באנגלית, נועד עבור בני זוג שאינם דוברים עברית ברמה גבוהה אך מעוניינים להסדיר את מערכת היחסים הכלכלית ביניהם. הסכם ממון באנגלית, מתנהל בדיוק כמו זה בעברית. ההבדל היחיד הוא כי יש צורך לתרגמו בתרגום נוטריוני מקצועי על מנת לספק לו תוקף משפטי.

הסכם ממון בשירות מהפכני עד הבית

עריכת הסכם ממון מעולם לא היה פשוט יותר עם שירות חברת צוואות עדים עריכת הסכם ממון מותאם אישית עבורכם המגיע עם עורך דין עד אליכם הביתה. עריכת ההסכם נעשית באווירה נעימה עם יחס אישי במסגרת ביתכם. חברת "צוואת עדים" מתמחה בעריכת כל סוגי הסכמי הממון בהתאמה אישית לכל לקוחותיה בהתאם לסטטוס שלהם ולבקשתם.

בין הסכמי הממון הנערכים על ידי חברת צוואת עדים : הסכם ממון לפני נישואין, הסכם ממון לאחר נישואין, הסכם ממון בין ידועים בציבור, הסכם ממון נוטריוני , הסכם חיים משותפים והסכם ממון באנגלית.

לעורכי הדין של החברה, ניסיון של 17 שנים בתחום עריכת הסכמי ממון. הידע והניסיון שצברו עורכי הדין, מאפשרים להם לערוך עבורכם הסכם ממון בהתאמה אישית העומד בכל התקנים המשפטיים למניעת סכסוכים עתידיים. עלות עריכת הסכם ממון בשירות מהפכני עד הבית של חברת "צוואת עדים" היא חסרת תקדים: 1,500 ₪ בלבד עבור עריכת ההסכם. זקוקים לעריכת הסכם ממון? זה הזמן ליצור קשר עם המומחים שלנו וליהנות משירות מקצועי החוסך לכם זמן וכסף יקרים.

יח"צ