ראש ממשלת רוסיה נדבק בקורונה

ראש ממשלת בריטניה טוען כי הממלכה עברה את שיא המגיפה ו"אפשר לראות אור בקצה המנהרה''. בשבדיה מספר הנדבקים ממשיך לעלות.

ניסן צור , ו' באייר תש"פ

קורונה - מגיפה עולמית
קורונה - מגיפה עולמית
צילום: ISTOCK

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, טען היום (חמישי) בתדרוך לעיתונאים כי בריטניה עברה את שיא המגיפה ושיבח את החלטות הממשלה שחלקו נקבעו בעת שהוא היה מאושפז עם קורונה.

"אנחנו מעבר לשיא המגיפה בבריטניה ובמסלול ירידה. אנו יכולים לראות את האור בקצה המנהרה. הצלחנו להימנע ממגיפה בלתי נשלטת שיכלה לגרור 500 אלף מתים", אמר ג'ונסון.

הוא סיפר כי 674 בני אדם מתו בבריטניה ביממה האחרונה ובריטניה ביצעה 81 אלף בדיקות ביממה אחת.

אחת המדינות שעדיין סובלות מעלייה בהתפרצות וירוס הקורונה היא רוסיה, כאשר הקורבן האחרון שלקה בוירוס הוא ראש הממשלה מיכאיל מישוסטין, שהודיע היום כי חלה בקורונה.

"כעת נודע כי תוצאת בדיקת הקורונה שערכתי חזרה חיובית. אני חייב לציית להוראות הבידוד וחובה לעשות זאת עבור הבטיחות של עמיתיי", אמר פישוסטין במהלך שיחת וידאו עם הנשיא פוטין.

ברוסיה עצמה נרשמו כבר 1073 מקרי מוות כתוצאה מהקורונה, כאשר מספר הנדבקים חצה את רף 100 האלף. ביממה האחרונה בלבד נרשם שיא של 7099 נדבקים חדשים ברוסיה.

עוד מדינה שרושמת עלייה משמעותית במספר הנדבקים ומקרי המוות היא שבדיה, שם לא הטילו השלטונות סגר ואיפשרו לחיים להמשיך כרגיל. הוירולוג הלאומי של שבדיה, אנדרס טגנל, הודה כי ההחלטה לא להטיל סגר היתה טעות וגרמה לעלייה דרמטית במספר הנדבקים והמתים במדינה, כאשר ביממה האחרונה נרשמה 790 נדבקים חדשים ועוד 124 קורבנות.

"טעיתי בהערכה הראשונית שלי כי הוירוס לא יצא מתחומי ווהאן בסין. לא היה לי כדור בדולח לחזות זאת", אמר טגנל.

בדרום קוריאה דיווחו השלטונות כי ביממה האחרונה לא נרשם ולו מקרה אחד של הידבקות חדשה ביממה האחרונה.