משה ליאון: כך ילמדו בירושלים

תלמידי כיתות א'-ג' יחזרו לחמישה ימי למידה למשך 5 שעות כל יום. תלמידי כיתות ד'-ו' ימשיכו ללמוד מהבית 5 ימים בשבוע 5 שעות ביום.

אורלי הררי , ט' באייר תש"פ

תלמידות בית ספר
תלמידות בית ספר
צילום: ISTOCK

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, קיים במוצאי שבת ישיבת הערכת מצב לקראת החזרה ללימודים, מחר, א', של תלמידי כיתות א'-ג' ו- יא'-יב'.

תלמידי כיתות א'-ג' יחזרו לחמישה ימי למידה למשך 5 שעות כל יום, תלמידי כיתות ד'-ו' ימשיכו ללמוד מהבית 5 ימים בשבוע 5 שעות ביום.

תגבורי בגרויות יתקיימו לפי שיבוץ ספציפי של התלמידים. על כל תלמיד להציג הצהרת בריאות חתומה ע"י ההורים בכל בוקר ולבצע מדידת חום. החינוך המיוחד חוזר ללמידה במתכונת רגילה מלבד ההסעות.

נמסר כי ההכנות להפעלת מערכת החינוך בעיר, הושלמו כנדרש. בין היתר, כל בתי הספר עברו חיטוי ע"פ הנחיות משרד הבריאות ויחוטאו גם תוך כדי יום הלימודים ולאחריו. בתי הספר צוידו באלכו ג'ל ובמסכות.
מגרשי הספורט יהיו נעולים מחוץ לשעות הלימודים.

"מזה מספר שבועות שמינהל חינוך בעיריית ירושלים מתכונן לרגע החזרה ללימודים. אני שמח שאנו מוכנים ופותחים את שערי בתי הספר בבוקר. אנחנו נלווה את ההורים והצוותים החינוכים צעד אחר צעד עד לחזרה לשגרה", אמר לאון.

סגנית ראש העיר, חגית משה הוסיפה, "מינהל החינוך בעיר ירושלים ערוך ומוכן לקליטת התלמידים.
מערכת החינוך בעיר התכוננה כבר תקופה לפתיחת מוסדות החינוך. כמובן שיהיו שינויים והתאמות בהתאם להתפתחות המצב. אבל אנחנו כאן לכל שאלה ובעיה שתעלה."

אריק קפלן יו"ר ארגון ההורים בירושלים ברך על ההחלטה לפתוח את הלימודים מחר. "אני יודע על ההיערכות המוקדמת והמאמצים שנעשו על מנת לוודא חזרה בטוחה. אני מכיר בחשש ההורים המוצדק, ולכן אין חובה לשלוח מחר,אולם אני בטוח שבימים הקרובים נמצא את כל הילדים בבית'ס. אני קורא להורים לגלות סבלנות. אני מאחל חזרה בטוחה לכולנו."