חצי פנימיה - להרוויח מכל העולמות

בימים אלו של חזרה מודרגת לשגרה אנו משוחחים עם הרב אלעד אליהו שמספר על האולפנה החדשה שנפתחת במסגרת ייחודית של 'חצי פנימיה'

בשיתוף 'אולפנת גילה' , י"א באייר תש"פ | עודכן: 17:29

הרב אלעד אליהו
הרב אלעד אליהו
צילום: ערוץ 7

הרב אלעד אליהו ראש אולפנת גילה מסביר על המסלול החדש שנפתח באולפנה - המסלול הנקרא "חצי פנימייתי" המסלול יקום במסגרת אולפנת גילה אך יקרא מסלול אורי.

לדברי ראש האולפנה התוכנית באה כמענה לדרישה שבאה מהשטח. "ראינו שהרבה בנות טובות וחזקות מחפשות תורניות עם המענה החברתי מצד אחד ומצד שני לא רוצות להתנתק מהבית. ומזה הגיע הרעיון לפתוח אולפנה שהיא חצי פנימייתית ולא מוותרת על שום ערך. לא על מצוינות בלימודים, לא תורניות וערכיות".

לדבריו, "כשבנות גדלות בבית זה משהו אחר. הם מחוברות למשפחה. ההורים רוצים שהן תהיינה חלק מהמשפחה, הבנות רוצות להיות חלק מהמשפחה. כשבת הולכת ויוצאת מהבית לשבוע ולפעמים לשבועיים לפעמים זה קשה ויש ערך גדול בזה שהבת גדלה בתוך המשפחה".

עם זאת, "מצד שני יש גם יתרונות בפנימיה - חיי החברה הבגרות השעות הנוספות של החינוך הבלתי פורמלי שלפעמים הוא פועל יותר מהחינוך הפורמלי עצמו וזה קורה בפנימיה וכדי להרוויח את שני הדברים עושים חצי פנימיה - יומיים בפנימיה והשאר בבית. זה מאפשר לרקוד על שתי החתונות".

הרב אליהו מסביר כי יש חשיבות שהמסלול יהיה במסגרת אולפנה מוכרת שכבר הוכיחה את עצמה.

לדבריו דרך החינוך בעת הזאת שונה מדרך החינוך בעבר, כיום מובלטת השיטה "מעט מן האור דוחה הרבה מן החושך" ובפני בנות האולפנה מובאים דמויות שרואים בחייהם שליחות: "המסר הוא שיש דברים לעשות בעם ישראל והבנות צריכות לגדול לתוך זה שהעולם מחכה להן, שעם ישראל מחכה להן ושהקב"ה מחכה להן שיפעלו".

האולפנה תפעל בבית שמש וגם זה חלק מתפיסת עולם שרואה חשיבות בחיים בתוך העולם מסביר הרב אלעד אליהו.

נגיף הקורונה הפסיק את שנת הלימודים הנוכחית ועדיין עשוי לשבש את שנת הלימודים הבאה, אך הרב אלעד אליהו מבהיר שדווקא למוסד חצי פנימייתי יש יכולת התארגנות טובה יותר לקראת העתיד הבלתי ידוע: "אי אפשר עדיין לדעת תראה השנה הבאה, האם ירשו מוסדות פנימייתיים או לו ירשו, וכשיש חצי פנימייה יש הרבה יותר גמישות לשחק לשני הכיוונים וזה נותן יותר ביטחון להורים ולתלמידות".

לאתר אולפנת אורי לחצו כאן>>>


לרשימת כל האולפנות לבנות