יוזמה ישראלית לקידום המאבק בקורונה

משרד החוץ ורשות החירום הלאומית ביוזמה משותפת: כינוס בינ"ל בנושא אסטרטגיות מעבר לשגרת קורונה והיערכות לגלי התפרצות נוספים.

ניצן קידר , ט' באייר תש"פ

ישראל כ"ץ
ישראל כ"ץ
צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

ביום רביעי יתקיים מפגש בינלאומי דיגיטלי שיעסוק בנושא ההתמודדות עם מגפת הקורונה, בדגש על אסטרטגיות מעבר אפשריות והיערכות לגלי התפרצות נוספים.

במפגש המקוון ישתתפו כ-20 מדינות אירופיות החתומות על האמנה, נציגי ארגון הבריאות העולמי, אנשי מקצוע ממשרד הבריאות הישראלי ואנשי ארגון (DRR) ומטרתו, בין היתר, לשתף מהניסיון הרב שצברה ישראל בניהול מצבי חירום ומשבר.

את המפגש הייחודי תפתח סמנכ"ל תיאום במשרד החוץ, מירב אילון שחר, ובין יתר הנושאים שיידונו בו יהיו חיזוק מערך שיתוף הפעולה בין מדינות, בדגש על שיתוף פעולה בין-לאומי בין אנשי מקצוע מתחום ניהול מצבי חירום ובין משרדי בריאות במדינות שונות.

ראש חטיבת שיתוף הפעולה האסטרטגי והסיוע ברח"ל, קובי וימיסברג, ינהל מושב אותו מובילה מדינת ישראל ובו ידונו בדילמות ובאתגרים המרכזיים המלווים את ההתמודדות עם נגיף קורונה. בין השאר ישתפו נציגי ישראל דוגמאות מההתמודדות הייחודית של המדינה.

שר החוץ ישראל כ"ץ אומר כי "כינוס חשוב זה יחזק את מיצובה של מדינת ישראל כשחקן פעיל בזירה הבינלאומית בנושא העומד בראש סדר היום העולמי – ההתמודדות עם מגפת הקורונה. מדינת ישראל שמחה לשתף מדינות נוספות מהניסיון שנצבר ומתובנות שהתגבשו. אני שמח על כך שמשרד החוץ מוביל פעילות בינ"ל בהשתתפות מדינות מרכזיות באירופה וגורמי מפתח מקצועיים מהארץ ומהעולם".

נוחי מנדל, ראש רשות החרום הלאומית (רח"ל) במשרד הביטחון הוסיף כי "המפגש הינו חלק מהפעילות של רח"ל לגבש חזית בינלאומית למאבק בתחום הקורונה. האסטרטגיה אותה נוקטת מדינת ישראל מהווה מקור ללמידה בקרב מדינות רבות בעולם. בזכותה הארגונים הבינלאומיים נענו ליוזמת משרד הביטחון לקיים כנס שהוא חלק משרשרת של שיתופי פעולה בינלאומיים להבסת נגיף הקורונה, שהם הבסיס לניצחון במאבק".