ביוזמת ראש העיר:
30,000 ערכות משחקים חולקו לתושבי ירושלים

הערכות כוללות בסך הכל שמונה סוגי משחקים וספרים העוסקים בייחודיותה של העיר ירושלים, בנושא הניקיון, בספרי העשרה ועוד.

ערוץ 7 , י"א באייר תש"פ

ליאון עם הערכות
ליאון עם הערכות
צילום: דוברות

במבצע מיוחד מחולקות בימים אלו 30,000 ערכות משחקים ייחודיות לתושבי ירושלים, ביוזמת ראש העיר משה ליאון.

הערכות כוללות בסך הכל שמונה סוגי משחקים וספרים העוסקים בייחודיותה של העיר ירושלים, בנושא הניקיון, בספרי העשרה ועוד, והן חולקו למשפחות שהיו בבידוד בתקופה האחרונה, משפחות ברוכות ילדים, משפחות רווחה ומשפחות שיש להם ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

היוזמה יצאה לדרך בעקבות פניות רבות שהגיעו לראש העיר ממשפחות בבידוד ומשפחות ברוכות ילדים על הקושי להעסיק את הילדים בימים הארוכים, בפרט שאין אפשרות לצאת לפארקים ולגינות השעשועים וביקשו את סיוע העירייה בהתמודדות עם המצב המאתגר.

העירייה יזמה והפיקה את ערכות המשחקים הייחודיות, והחלוקה החלה בימים האחרונים ותסתיים עד לסוף השבוע.

התגובות הנלהבות של המשפחות שקיבלו את הערכות לידיהם מלמדות על חשיבות המיזם ועל נחיצותו בפרט בימים אלו, בהם ההקלות שאפשרה הממשלה מקשה עוד יותר את הוראות השמירה על הריחוק החברתי.

משפחות רבות ציינו את העובדה שהערכה נותנת מענה לילדים הקטנים שעוד לא חזרו ללימודים במגזר החרדי ונאלצו להעביר את הימים בין ארבע קירות בלי שום פיתרון לתעסוקה.

ראש העיר משה ליאון ציין, "אנחנו רואים חשיבות כבירה בסיוע לתושבים בהתמודדות עם המצב המאתגר. אנחנו פועלים בכל דרך על מנת להקל עליהם את השגרה החדשה, והפעילות הזו מצטרפת לפעילויות רבות שעשינו ועוד נעשה עד לתום תקופת הקורונה".

"הערכה הזו תיתן שעות ארוכות של כיף וחוויה לילדי ירושלים ואין שמחה גדולה יותר מלראות את האושר של הילדים שמקבלים את המשחקים האלה הביתה. תהנו ותבלו, ויחד נעבור את התקופה בהצלחה", הוסיף.