דן אלדד ביטל את פגישתו עם מבקר המדינה

אלדד, שחזר לתפקיד מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה טען במכתב למבקר כי "נוצרו קשיים פרקטיים, ארגונים ומהותיים" לטיפולו בנושא

ערוץ 7 , י"א באייר תש"פ

דן אלדד
דן אלדד
צילום: דוברות משרד המשפטים

מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, עו"ד דן אלדד, הודיע היום (שלישי) למבקר המדינה מתניהו אנגלמן על ביטול הפגישה ביניהם שנועדה למחר.

בפגישה, אשר נקבעה כאשר אלדד עוד שימש בתפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה, הוא אמור היה לכאורה למסור למבקר חומרים בנוגע להתנהלותם של בכירים בפרקליטות בנושא סגירת תיק החקירה נגד היועמ"ש מנדלבליט בפרשת הרפז, אשר מעידים על התנהלות בעייתית אך לא פלילית.

אולם, במכתב ששיגר היום אלדד למבקר הוא כתב, "נוכח סיום התפקיד, וחזרתי לתפקידי הקודם, נוצרו קשיים פרקטיים, ארגוניים ומהותיים, המגבילים את אפשרותי לעסוק בנושא".

אלדד ציין עוד "פנייתי אליכם לא הייתה פניה אישית, אלא פניה מכוח התפקיד ששימשתי בו, כמי שעמד בראש מערכת וביקש לחפש, בעזרתך, את הדרך המתאימה ביותר לטפל בנושא".

"נראה שהדבר הנכון יהיה להמתין למינויו של פרקליט המדינה, שאני מקווה שיגיע בקרוב. זאת, משום שראוי בעיני שהעומד בראש הפרקליטות הוא שיטפל בעניין ויקיים מולכם את הדיון. אשר על כן, אציע לדחות בשלב זה את הפגישה הקבועה לנו מחר", חתם אלדד.