שר הביטחון נפתלי בנט אישר: אלפי יחידות דיור חדשות ייבנו ביישוב אפרת

1,100 דונם יתווספו למועצת אפרת בגוש עציון ויאפשרו לבנות כ-7,000 יחידות דיור. בנט: אסור להפסיק לרגע את תנופת הבנייה בארץ.

עדו בן פורת , י"ב באייר תש"פ

נפתלי בנט
נפתלי בנט
Photo by Yonatan Sindel/Flash90

שר הביטחון, נפתלי בנט, אישר היום (ד׳) את הרחבת המועצה המקומית אפרת ביהודה ושומרון בכ-1,100 דונם.

המשמעות היא בניית אלפי יחידות דיור חדשות ביישוב, כ-7,000 עפ"י הערכות גורמי המקצוע, מה שיאפשר הגעת תושבים חדשים ואת המשך התרחבות היישוב כחיזוק משמעותי לגוש עציון רבתי.

האישור התקבל לאחר השלמת ההליכים המשפטיים שנדרשו והנחיית השר את הממונה על הרכוש הממשלתי והנטוש ביהודה ושומרון לתת הרשאה לתכנון.

החלטת השר מעניקה למעשה הרשאה למשרד השיכון לתכנון בשטחי "גבעת העיטם", המצויים בתחום השיפוט של המועצה המקומית אפרת.

"מוקדם יותר היום נתתי אור ירוק לאלפי יחידות דיור חדשות באפרת שבגוש עציון. הנחיתי את מערכת הביטחון להמשיך לחזק את ההתיישבות באופן נחוש. אסור להפסיק לרגע את תנופת הבנייה בארץ", אמר השר בנט.

ראש המועצה המקומית אפרת עודד רביבי בירך את שר הביטחון נפתלי בנט על אישור בניית אלפי יח"ד באפרת. "אנחנו מציינים היום רגע חשוב במסע של 20 שנה במהלכו עברנו שלל גורמים מקצועיים פוליטיים ומשפטיים כדי לקבל את האישורים המתאימים בגבעת העיטם ובכלל זה הליך שנמשך כעשור בביהמ"ש העליון''.

רביבי הוסיף: ''אפרת הפכה לאורך השנים ללב הפועם בגוש עציון והיא שמחה על האמון שמביעה בה ממשלת ישראל בהובלת ראש הממשלה נתניהו על היכולת להתרחב לבנות ולהמשיך לקלוט עולים, זוגות צעירים ובעלי משפחות שמבקשים יישוב איכותי סמוך לירושלים".