תחת אור השמש
אפיק ושמעון ראו לראשונה את בני המשפחה מאז שנדבקו בקורונה

אפיק סויסה בן ה-22 ושמעון לוי בן ה-55, אב ל-7 ילדים, יצאו לראשונה מהיחידה לטיפול נמרץ קורונה לחצר בית החולים ונפגשו עם קרוביהם.

ערוץ 7 , י"ב באייר תש"פ

אפיק סויסה בן ה-22 ושמעון לוי בן ה-55, שני החולים הקשים ביותר מקורונה המאושפזים בבית החולים איכילוב, יצאו לראשונה מהיחידה לטיפול נמרץ קורונה שבה מאושפזים לחצר בית החולים ובליווי הצוות הרפואי נפגשו עם משפחתם.

ד״ר עדי נמרוד, מנהל היחידה לטיפול נמרץ כללי שליווה את מבצע הביקור יחד עם איריס ברמן, האחות האחראית של היחידה, מסביר: ״לעיתים נפשם של המטופלים משתופפת קמעה וזה תהליך שמרחש בהדרגה לאחר שהייה ממושכת של מצב מסכן חיים בטיפול נמרץ שמשול למעין ׳בית כלא׳ מנוטר עמוס במכשירים מנוכרים וצפצופים מחרישי אוזניים במצב של דמדומים וחוסר ודאות קיום.

"בשלב זה, אנו הצוות המטפל חשים חובה לנטוע במטופלים תחושת אופטימיות ושיש אור בקצה המנהרה ולכן מטעינים אותם באנרגיה חיובית ואופטימית. לצורך כך הוצאתי אותם מהאווירה הדחוסה של טיפול נמרץ אל האוויר הפתוח, להיחשף לאור השמש וציוץ הציפורים - מעין לגימת חיים ואנרגיה להמשך הדרך''.

הרופא הבכיר מדגיש כי מדובר בתהליך חיוני למטופלים ''ובוודאי למשפחותיהם שחיות בדאגה וחוסר ודאות וקל וחומר בשעה שנאסר עליהם לבוא במגע פיזי עם יקיריהם חולי הקורונה. אנו מקווים שמנת חיים זו תקל את משא המחלה של המטופלים ומשפחותיהם במסע הקורונה שנפל עלינו כרעם ביום בהיר״.

אסתר לוי, רעייתו של שמעון לוי, שביקרה אותו לראשונה, סיפרה: ״זה היה מרגש מאוד. תמיד הלב שלי היה איתו והייתה לי תקווה שעוד נצחק על הימים האלה ושבורא עולם ישמור עליו והוא שמע את תפילתנו. תודה לצוות הנפלא שמסר את נפשו שהפך למשפחה שלנו וכולם ללא יוצא מן הכלל שבעזרת ה׳ נזכה לעשות סעודת הודיה להצלחתו״.

אירית סויסה, אמא של אפיק, סיפרה: ״התרגשנו מאוד, פעם ראשונה עם המסכות ובחוץ. זה היה שוק. אין לי מילים כדי להביע את השליחות של הרופאים והאחיות שמצליחים להשאר ממוגנים שעות עם ציוד מגן כזה. אני מודה מאוד על כל התפילות של עם ישראל והנס הגדול שקרה לנו שקרה לנו כאן באיכילוב. בעזרת ה׳ בקרוב כבר נראה אותו עומד על רגליו בריא ושלם״.