הקורונה הגיעה לאירופה כבר באוקטובר?

ספורטאים צרפתים שהשתתפו ב"משחקי הצבא העולמיים" בווהאן באוקטובר טוענים כי חזרו עם תסמינים של נגיף הקורונה.

ניסן צור , י"ב באייר תש"פ

קורונה
קורונה
צילום: ISTOCK

ימים ספורים אחרי שפורסם כי המקרה הראשון של נגיף הקורונה באירופה התגלה בצרפת כבר בחודש דצמבר, סיפרו הספורטאים שכאשר חזרו מהתחרות שהתקיימה בעיר ווהאן הבסין, מוקד התפרצות הקורונה, חלקם חשו תסמינים המתאימים לנגיף הקורונה.

במשחקי הצבא העולמיים המתקיימים מדי ארבע שנים, מתמודדים ספורטאים השייכים למרכזי ספורט צבאיים מכל רחבי העולם במקצועות ספורט שונים בדומה לאולימפיאדה.

חלק מחברי המשלחת הצרפתית שחזרו מהמשחקים שהתקיימו בווהאן בתאריכים 18-27 באוקטובר, סיפרו כי כבר במהלך השהות בווהאן פיתחו תסמינים הדומים לשפעת חמורה ובהם חום ושיעול קשה.

אלודי קלובל, אלופת העולם בקרב חמש במשחקי הצבא העולמיים, נשאלה בסוף חודש מרץ האם היא חוששת לבלות את הקיץ ביפן, כאשר היתה אמורה לקחת חלק באוליפיאדת טוקיו שנדחתה מאוחר יותר.

"לא, כי אני חושבת שיחד עם בעלי וולנטין כבר חלינו בוירוס הקורונה. היינו בווהאן למשחקי הצבא העולמיים בסוף חודש אוקטובר. לאחר מכן כולנו חזרנו חולים. בעלי הפסיד מספר ימי אימונים וגם אני הייתי חולה. היו לי תסמינים שמעולם לא היו לי בעבר. לא היינו מודאגים באופן מיוחד כי אף אחד לא דיבר אז על קורונה", סיפרה קלובל.

היא הוסיפה עוד כי "הרבה ספורטאים שהשתתפו במשחקי הצבא העולמיים היו חולים מאוד. היינו לאחרונה בקשר עם רופא צבאי שאמר לנו 'אני חושב שהיתה לכם קורונה כי הרבה מאוד מחברי המשלחת הזו חזרו חולים'".

על פי ערוץ החדשות הצרפתי BFMTV האתלטים הצרפתיים חזרו לצרפת עם תסמינים שכללו חום, שיעול קשה וכאבי שרירים חזקים. אף אחד מהם לא נבדק האם לקה בנגיף הקורונה, מאחר והדיווח הראשון על מקרה הידבקות בקורונה בסין אירע רק 20 יום לאחר שהמשלחת הצרפתית השתתפה במשחקים.