קלטת מנדלבליט: "רעידת אדמה של ממש"

העיתונאית איילה חסון דורשת לפרסם את קלטת מנדלבליט שנאסרה לפרסום. שר המשפטים: "רעידת אדמה של ממש".

ערוץ 7 , ט"ו באייר תש"פ

העיתונאית איילה חסון דורשת לפרסם את קלטת היועמ"ש אביחי מנדלבליט שנאסרה לפרסום בשל היותה האזנת סתר. לפי הפרטים שדלפו לרשת מדובר בשיחה חמורה במיוחד.

שר המשפטים אמיר אוחנה כתב "ראו למשל מה שחושפת בימים האחרונים העיתונאית איילה חסון – אמור להיות רעידת אדמה של ממש".

שרת התרבות מירי רגב הוסיפה "החשיפה האמיצה של איילה חסון מאמש מלמדת עד כמה חמור מצבה של מערכת אכיפת החוק בישראל.

הגיעה העת לפתוח מחדש את פרשת הרפז ולמצות את החקירה עד תום. הגיע הזמן לנער את מערכות אכיפת החוק, הגיע הזמן שמערכות אכיפת החוק יבינו שהן לא מעל החוק. זו השעה לעשות את השינויים המתבקשים ולהשיב את אמון הציבור במערכות אלה".

בפרקליטות כצפוי הדפו את הטענות לגבי תוכן השיחות בין גבי אשכנזי לאביחי מנדלבליט בנוגע למסמך המכונה "מסמך הרפז", "השיחה בין אשכנזי למנדלבליט שאליה התייחסו הפרסומים בערוץ 13, היתה אחת ממספר שיחות שעליהן נחקר מנדלבליט בשעתו.

במהלך חקירתו של מנדלבליט, בזמן השמעת השיחה, התברר לראשונה כי ההקלטה נעשתה על אף שאשכנזי הורה למזכירתו להפסיק את ההקלטה האוטומטית, הוראה שהפכה את השיחה להאזנת סתר, ומשכך הורתה הפרקליטה המלווה שלא לעשות שימוש בהקלטה זו מאותו רגע ואילך, ולשים את ההקלטה והתמליל במעטפה סגורה, בהתאם לחוק האזנת סתר".

"בניגוד לפרסומים שונים, כל הנוגעים בדבר סברו בשעתו כי אין אפשרות משפטית לפנות לביהמ"ש על מנת לעשות שימוש בשיחה במסגרת החקירה, מאחר שזו אפשרות שקיימת רק לגבי עבירות מסוג פשע חמור. החקירה לא עסקה בעבירות מסוג זה. הפרסומים במהלך סוף השבוע האחרון הם מעוותים ואינם משקפים את התוכן ואת הדברים כהווייתם. מכל מקום, אנו שבים ומבהירים כי פרסום תכנים כאלה ואחרים מתוך האזנת סתר הוא עבירה פלילית".