העיתונאית איילה חסון: הפרקליטות מאיימת עליי

העיתונאית אילה חסון סיפרה על פרטי השיחה המטרידה בין מנדלבליט לאשכנזי ותקפה את הפרקליטות ואת העיתונאים המגנים עליה.

ערוץ 7 , ט"ז באייר תש"פ

איילה חסון
איילה חסון
Photo by Yonatan Sindel/Flash90

העיתונאית אילה חסון שוחחה הבוקר (ראשון) עם בני טייטלבוים בעקבות חשיפתה על שיחת מנדבליט-אשכנזי במהלכה לדבריה אמר מנדבליט לאשכנזי כי הוא ידאג לסגור את החקירה נגדו.

חסון הסבירה את הרקע לפרשה ואת התלות של הרמטכ"ל לשעבר בפצ"ר הראשי: "אשכנזי יודע שגורלו וגורלם של קצינים בלשכתו נמצא בידיו של מנדלבליט. השיחה הזאת שהוגדרה 'האזנת סתר' ונקברה בתוך כספת פשוט נעלמה. הפרקליטה שעסקה בפרשה התווכחה על זה וכתבה שלא יכול להיות שמעלימים את ראיית הזהב מהתיק".

בשלב הזה תהתה חסון על המניעים להסתרת שיחה זו, "למה זה כי כל שיחה פרקליט מדינה או יועץ משפטי לממשלה, יכול להכשיר אם הוא רוצה. ופה מישהו בחר לא להכשיר את השיחה הזאת. מי שהיה פרקליט המדינה זה שי ניצן, מי שהיה היועץ המשפטי לממשלה זה וינשטיין"

כשנשאלה מה ההסבר שלה להתנהלות השיבה: "הסבר שלי קשה מאוד ואני לא רוצה להגיד אותו. בוא נגיד ככה, כששי ניצן רצה מידע מתוך הטלפון שפרצו אליו של אפי נווה, ולהכשיר את השיחות, הוא עשה את זה בשלוש דקות. ראש לשכת עורכי הדין ושהוא לא רצה שיהיה שופט בעליון. זה דבר שהוא לא ראוי. בכל פרשה אתה בקלות מכשיר את השיחות האלה אם אתה רוצה. מה שעושה לי צרבת הכי גדולה, זה שאפשר להשתמש בחוק כרצונך בצורה מניפולטיבית אם אתה רוצה לתקוע מישהו אתה מעצים ופורץ ונכנס ובודק ואם אתה לסגור אתה קובר ונראה מתי אנחנו נצטרך את הפצצה המתקתקת הזאת איזה יום".

חסון יוצאת למתקפה נגד מגיני מנדבליט ומערכת המשפט, "מצחיקים אותי אנשים שלפני שעה הלמו במנדלבליט ועכשיו הם מאתרגים אותו, וכל מיני שופרות שלו, או אנשים שמקבלים ממנו ידיעות, או אנשים עיתונאי או עיתונאית שאומרים שאין בכלל קלטת. כל מיני דברים הזויים כאלה ולא ראויים".

על ההקשר של משפטו של נתניהו לפרשה אמרה: "המשפט של נתניהו יהיה בבית משפט ולא מנדבליט יגיד לשופטים מה לעשות. מה הוא יכול לעצור את המשפט? או להכריע אותו? מה זה השטויות האלה".

המראיין שאל את חסון האם היא סובלת מלחצים בגלל דבריה, "בוא נגיד שזה אנשים מאוד חזקים, ואני שנים את ממודרת מבחינה עיתונאית ואינפורמטיבית מהגורמים האלה ביועץ המשפטי לממשלה ובפרקליטות. אני לא במעגל מקבלי ההדלפות שלהם, אני לא אוכלת מכפות הידיים שלהם ואז אני יושבת כל היום באולפנים ומוחאת להם כפיים. כי אני מעזה לבקר אותם. אפרופו סיקור אוהד. תשמע הלחצים הם לא תמיד ישירים אליי, הם שולחים את הבולדוגים שלהם לכתוב שקרים ולפרסם שקרים ולנסות להפחיד אותי".