אנשיל פפר: ״נתניהו מתעב דתיים עם עמוד שדרה ומחשבה עצמאית״

עיתונאי ״הארץ״ אנשיל פפר: אלשיך, בנט, מנדלבליט, הם רק הדוגמאות. מתי תבינו שביבי, שרה ויאיר מוכנים לקבל אתכם אך ורק כשופרות?

ערוץ 7 , ט"ז באייר תש"פ | עודכן: 22:55

נתניהו במרכז הרב
נתניהו במרכז הרב
Photo by Aharon Krohn/Flash90

עיתונאי ״הארץ״ אנשיל פפר טוען כי היחס של ראש הממשלה בנימין נתניהו כלפי מפלגת ימינה נובע מהתיעוב שנתניהו חש כלפי אנשים חובשי כיפה מוצלחים.

“אני לא מצליח להבין את הציבור הדתי-לאומי, קהילה מוצלחת ומעורה היטב, שלא הבחינה עד היום בתיעוב של בני משפחת נתניהו כלפי אנשים דתיים שמגלים מעט עמוד שדרה ומחשבה עצמאית”, כתב פפר בטוויטר.

״אלשיך, בנט, מנדלבליט, הם רק הדוגמאות הבולטות לאחרונה. מתי תבינו שביבי, שרה ויאיר מוכנים לקבל אתכם אך ורק כשופרות?״, הוסיף.

לדברי פפר, נתניהו מינה חובשי כיפה לתפקידים בכירים וגם רעייתו שרה מעדיפה שיהיה מוקף בעוזרים דתיים, ״אבל הכל מבוסס על ההנחה/ציפיה ש׳דתיים יותר נאמנים׳. זו הנחה שמקופלת בתוכה הרבה מאוד זילזול ובעיקר התנשאות כלפי דתיים. לכן אפשר להתייחס אליהם כמובנים מאליו״.

״אבל מי שלא הצליח להבין את הבוז התהומי שנתניהו רוחש לציונות הדתית כשאנס את נציגיה לבצע גילוי עריות פומבי עם הניאו-כהניסטים כדי לקושש לו עוד כמה אלפי קולות, כנראה כבר לעולם לא יתפכח. (בנט קלט, אבל הוא מבין שהציבור הדתי עדיין הולך אחר נתניהו והוא בעצמו מתקשה להשתחרר מההערצה כלפיו)״.

פפר הוסיף: ״אין היום מגזר בישראל שחווה הצלחה בכל התחומים כמו הציונות הדתית, קהילה שחבריה מחזיקים בעמדות כוח רבות יותר (בהשוואה לחלקה באוכלוסיה) ונתניהו בכל זאת מצליח לשמר אצל הכיפות הסרוגות את תחושת הנרדפות. הוא גורם להם לחשוב שהצלחתם בזכותו, בעוד שלמעשה זכו להצלחה בזכות עבודה קשה ומסירות״.